Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
11 premierowych dzieł na chór mieszany czołowych polskich kompozytorów. Chór Politechniki Morskiej nagrał swój kolejny album pod tytułem „The Sound of the Sea”. Płytę wydała Firma DUX – jedna z najbardziej prestiżowych wytwórni fonograficznych w Europie.
Znalazły się na niej dzieła inspirowane tematyką marynistyczną, a jest ona olbrzymia, tak jak morze – powiedziała prof. Sylwia Fabiańczyk-Makuch – założycielka i dyrygentka Chóru.

- Udało mi się przekonać wielu znakomitych kompozytorów polskich muzyki współczesnej, aby napisali dla nas utwory. Wszystkie są tu premierowo wykonane i wszystkie dedykowane chórowi, z czego jesteśmy niezwykle dumni – uzupełniła profesor.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy śpiewać nowe dzieła – dodali chórzyści: Natalia Kozak, Katarzyna Kubińska, Klaudia Nowak, Szymon Pałac i Andrzej Cioska.

- Na płycie są utwory Anny Rocławskiej-Musialczyk, Zuzanny Koziej, Zuzanny Falkowskiej, Janusza Stalmierskiego, Marka Jasińskiego, Marka Raczyńskiego, Miłosza Bembinowa, Jacka Sekulskiego oraz Bartosza Kowalskiego i Katarzyny Danel – wymienili śpiewacy.

Muzyka na krążku wciąga – stwierdziła Klaudia Nowak.

- Ta płyta jest w taki sposób uszeregowana, że wszystko tworzy spójną, można powiedzieć historię. Natomiast Andrzej Cioska rzekł: - To co prowadzi nas przez ten album, to są przede wszystkim emocje. I to jest to, co nadaje temu wydawnictwu takiego uniwersalnego charakteru, który będzie zrozumiały dla każdego niezależnie od jego upodobań muzycznych – podsumował Andrzej Cioska.

Krążek „The Sound of the Sea” współfinansowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie, Gminę Miasto Szczecin i Pomorze Zachodnie jest dziewiątym albumem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Reżyseria nagrania, miks i mastering – Piotr Madziar
Omówienie muzykologiczne – Aleksandra Chmielewska
Projekt graficzny – Natalia Kozak

Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej 2024-06-02, godz. 09:00 Artyści Festiwalu Grünebergowskiego wystąpili w hołdzie dzieciom – ofiarom wojen [ZDJĘCIA] Utwory Chopina, Bacha, Boellmanna, Händla i popularne z różnych stron świata zabrzmiały wczoraj w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej
27282930313233