Koncertowali w 30. krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największych festiwalach m.in. w Ameryce Południowej i w Chinach. Ich folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Słynny zespół DAGADANA świętuje 15-urodziny. Wystąpi dziś w Filharmonii w Szczecinie w ramach 3. Festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”.
Jesteśmy w tej pięknej Złotej Sali po raz drugi. Dziś przedstawimy nasz program w rozbudowanych orkiestracjach – powiedziała Daga Gregorowicz (wokal, elektronika) z zespołu Dagadana.
- Zagramy pieśni życzeniowe z naszego najnowszego albumu pod tytułem „Tobie”, czyli najstarsze pieśni znalezione w Polsce i w Ukrainie w aranżacjach na skład symfoniczny – uzupełniła Gregorowicz. Natomiast Dana Vynnytska dodała, że: - Mieliśmy przyjemność z Mikołajem Pospieszalskim napisać aranżacje naszych utworów na orkiestrę symfoniczną. Staraliśmy się pokazać, jakim kolorowym i ciekawym może być słowiański muzyczny świat – kontynuowała Vynnytska (wokal, piano).
Nasze utwory są teraz jeszcze bardziej interesujące – przekonywał Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal).
- Zastosowaliśmy całe instrumentarium orkiestry symfonicznej. To dosyć wymagający skład tym bardziej, że nasza muzyka jest często niemetryczna, albo ma nieparzyste rytmy, też skale, które niekoniecznie są równomiernie temperowane, więc dopasowanie tych dwóch naszych światów jest czymś fascynującym dla nas i cieszymy się, że będziemy mogli tak występować i prezentować swoją twórczość – stwierdził Pospieszalski.
Gramy na znanych już publiczności instrumentach – dodał Bartosz Nazaruk (perkusja, instrumenty perkusyjne).
- To fortepian, instrumenty klawiszowe, kontrabas, elektronika, perkusja i różne instrumenty perkusyjne oraz cudowne etniczne wokale, które zapewne dopełnią bogate brzmienie orkiestry – podsumował Nazaruk.
DAGADANA wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Macieja Kotarby. Początek wydarzenia o godzinie 19.
Zobacz także
2023-09-02, godz. 11:38
Na ryby? Na lwy by?... Na grzyby!
Ale jakie i jak?
» więcej
2023-08-31, godz. 19:03
W sobotę w Szczecinie startuje Wielki Turniej Tenorów
Po raz 23. w Szczecinie odbędzie się Wielki Turniej Tenorów.
» więcej
2023-08-29, godz. 16:39
Teatr Współczesny ujawnia plany na nadchodzący sezon [ZDJĘCIA]
Siedem premier zaplanowanych na najbliższy sezon - to informacje z dzisiejszej konferencji prasowej w szczecińskim Teatrze Współczesnym.
» więcej
2023-08-29, godz. 07:10
Połączenie dwóch instytucji stworzy przystań dla kultury
Zrodził się pomysł, aby na prawobrzeżu Szczecina działała "Przystań Kultura".
» więcej
2023-08-27, godz. 10:08
Premiera w Teatrze Polskim i nowy patron dawnej sceny głównej
Dawna scena główna Teatru Polskiego w Szczecinie od sobotniego wieczoru nosi imię Jana Banuchy.
» więcej
2023-08-26, godz. 14:40
45 lat "Sklepu z Ptasimi Piórami". Zagrali urodzinowy koncert
Zespół Sklep z Ptasimi Piórami obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia. W piątkowy wieczór zagrali urodzinowy koncert w Ogrodach Śródmieście.
» więcej
2023-08-26, godz. 07:42
Baśniowe śniadanie na trawie w Willi Lentza
Prezentacja witrażu „Czeszącej się syreny” z Gocławia, wykład Michała Dębowskiego, Miejskiego Konserwatora Zabytków na temat historii oraz ikonografii witrażu i spotkanie z Robertem Rodeckim, autorem prac konserwatorskich przy…
» więcej
2023-08-25, godz. 12:55
Finał 11. edycji International Lutosławski Youth Orchestra
W 2013 roku cały świat obchodził setną rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego - bezsprzecznie jednego z największych kompozytorów XX wieku. Wówczas Filharmonia w Szczecinie otworzyła swoje drzwi dla młodych muzyków, dając im…
» więcej
2023-08-21, godz. 15:49
Sara James w Radiu Szczecin
Zwyciężczyni 4. edycji programu "The Voice Kids" i finalistka 17. sezonu "America's Got Talent" gościła w audycji "Radio Szczecin na wakacjach".
» więcej
2023-08-20, godz. 10:02
Kończy się Ińskie Lato Filmowe. Nagrody rozdane
Nagrody 50. Ińskiego Lata Filmowego rozdane. Najlepszym filmem polskim pokazanym na Festiwalu został dokument Małgorzaty Kozery "Twarze Agaty", a najlepszym filmem zagranicznym mongolska produkcja "Pełnia żniw".
» więcej