Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy. Fot. Tomasz Wilkowski
Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy. Fot. Tomasz Wilkowski
Cztery ostatnie zespoły śpiewacze stanęły wczoraj na konkursowej scenie. W kategoriach chórów jednorodnych i mieszanych walczyły o brązowe, srebrne i złote dyplomy, nagrodę Burmistrza Międzyzdrojów oraz Grand Prix. Dobiega końca 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego.
Koncert otworzył Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy.

- Festiwal jest dla nas bardzo ważny ponieważ wybierałyśmy się na niego od wielu lat. W tym roku na konkursie międzynarodowym Cantantes Lublinensis wygrałyśmy nominację do międzyzdrojskiego festiwalu, więc bardzo chętnie przyjechałyśmy, by uczestniczyć w tym wydarzeniu. To jest dla nas zaszczyt, że możemy też podpatrzeć i posłuchać inne chóry, i być w tak zacnym gronie – powiedziała Karolina Filipczak-Sulima.

Wystąpił także Męski Zespół Wokalny „I Signori” z Wrocławia prowadzony przez Izabellę Polakowską-Rybską oraz Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza.

- Festiwal w Międzyzdrojach – miejsce kultowe. Jan Szyrocki – magnes, który przyciąga wszystkie najlepsze zespoły chóralne do tego miejsca, gdzie był, tworzył i działał Jan Szyrocki. Tu jest doskonała atmosfera dla chórów, tutaj mamy czas na to, żeby pokazywać naszą pasję. Dla nas to wyróżnienie – podkreślił prof. Mróz.

Dziś poznamy laureatów konkursu. Koncert finałowy w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp wolny.

Więcej o festiwalu w magazynie „Trochę kultury”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej
20212223242526