Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Fot. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Fot. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Fot. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Fot. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Fot. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Prezentacja witrażu „Czeszącej się syreny” z Gocławia, wykład Michała Dębowskiego, Miejskiego Konserwatora Zabytków na temat historii oraz ikonografii witrażu i spotkanie z Robertem Rodeckim, autorem prac konserwatorskich przy dymniku – to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego Baśniowego śniadania na trawie w szczecińskiej Willi Lentza.
Do rezydencji będzie można dojechać zabytkowym tramwajem NH 167H, również na wykład o Hansie Christianie Andersenie, który wygłosi Bogusława Sochańska, attaché i radczyni ds. kultury kopenhaskiej Ambasady RP w Danii – powiedziała Jadwiga Kimber, dyrektor najmłodszej instytucji kultury naszego miasta.

- Pisarz był związany ze Szczecinem w 1844 roku, dlatego aktorzy, m.in. Maciej Sikorski przedstawi fragment jego baśni pt. „Sikorka”, natomiast Arkadiusz Buszko, który wcieli się w postać Andersena, fragment „Małej syrenki”. Będziemy mieli także koncert kwartetu smyczkowego i bezpłatne zwiedzanie Willi Lentza. Zachęcamy wszystkich Państwa do ubrania się w XIX wieczne kostiumy. Najciekawsze zostaną nagrodzone – podsumowała Jadwiga Kimber.

Baśniowe śniadanie na trawie potrwa do godziny 16.
Szczegóły tutaj
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2022-09-16, godz. 08:37 Alena Baeva otworzy sezon 2022/2023 Filharmonii w Szczecinie Muzyka polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy urodzin, zabrzmi w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W piątek otwarcie sezonu artystycznego 2022/2023. » więcej 2022-09-15, godz. 15:17 Pleciuga staje się teatrem szeroko otwartym Spektakle w Pleciudze będą dostosowane dla osób głuchych i niewidomych. » więcej 2022-09-15, godz. 11:27 Radny chce odwołania koncertu Rogera Watersa, który jawnie wspiera Putina Jest postulat odwołanie koncertów Rogera Watersa w krakowskiej Tauron Arenie. Apeluje o to do władz miasta jeden z krakowskich radnych Łukasz Wantuch. » więcej 2022-09-15, godz. 09:01 "Broad Peak" na Festiwalu w Gdyni Film "Broad Peak" - o legendzie polskiego himalaizmu Macieju Berbece w reżyserii Leszka Dawida - w czwartek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-14, godz. 08:16 Filmowy festiwal w Gdyni i kandydaci do Złotych Lwów Podczas trzeciego dnia 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni widzowie będą mogli zobaczyć między innymi "Śubuk". » więcej 2022-09-13, godz. 19:04 Phoenix String Quartet na Międzynarodowym Festiwalu WIELCY TWÓRCY we Lwowie [ZDJĘCIA] Kompozycje Karola Szymanowskiego, Jewhena Stankowycza i Romana Palestra - patrona Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego WIELCY TWÓRCY w Ukrainie zabrzmiały wczoraj w Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Dzieła przedstawił oklaskiwany w wielu… » więcej 2022-09-12, godz. 17:34 Sławomir Wilk z Lwowskimi Symfonikami na Międzynarodowym Festiwalu WIELCY TWÓRCY w Ukrainie [ZDJĘCIA] „Pieśń o ziemi” Romana Palestra - patrona Międzynarodowego Festiwalu WIELCY TWÓRCY w Ukrainie i Poemat symfoniczny „Grażyna” Borysa Latoszyńskiego wypełniły program niedzielnego koncertu w Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Zabrzmiał… » więcej 2022-09-11, godz. 17:28 Premiera płyty Sławomira Wilka na Międzynarodowym Festiwalu WIELCY TWÓRCY w Ukrainie [ZDJĘCIA] Publiczność Lwowskiej Filharmonii Narodowej gorąco oklaskiwała sobotni recital fortepianowy. Polski pianista Sławomir Wilk przedstawił po raz pierwszy w Ukrainie kompozycje Sergieja Bortkiewicza wydane na najnowszej płycie solisty. » więcej 2022-09-10, godz. 19:32 Nowa płyta "Dezertera". Utwory nagrane 36 lat temu [ZDJĘCIA] Bez zgody Służby Bezpieczeństwa PRL i bez wiedzy cenzury. Tak wyglądała "dzika sesja" zespołu "Dezerter" w studiu firmy Tonpress w 1986 roku. Po 36 latach, nielegalnie nagrane utwory oficjalnie ujrzały światło dzienne. » więcej 2022-09-10, godz. 16:50 Nowy album na jubileusz pracy Andrzeja Łazowskiego [ZDJĘCIA] Dwudziestopięciolecie pracy twórczej podsumował albumem, nad którym pracował przez te wszystkie lata - w sobotę w Książnicy Pomorskiej odbyła się prezentacja książki fotograficznej "Portrety Szczecinian" autorstwa Andrzeja Ła… » więcej
76777879808182