Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Graf. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Graf. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Będą koncerty, spotkania, warsztaty i pokazy filmów - w Szczecinie startuje festiwal "Mniejszości pod polską flagą". Organizatorami imprezy są: Baltic Neopolis Orchestra i Radio Szczecin.
Przez sześć dni, w radiowym studiu, ale nie tylko, będzie można spotkać szczecinian, którzy nie urodzili się w naszym kraju, lecz wybrali Szczecin jako swój drugi dom. Wystąpią artyści z różnych stron świata od Wietnamu po Portugalię.

- Jestem Portugalczykiem, mieszkam w Polsce od wielu lat, jestem muzykiem i będę grał w Szczecinie na festiwalu "Mniejszości pod polską flagą" - nie mogę się doczekać - mówi muzyk.

Katarzyna Lament, z Baltic Neopolis Orchestra mówi, że każdy znajdzie coś dla siebie. - To będzie pod wieloma względami różnorodne, ciekawe, ale też bardzo bliskie nam spotkanie z ludźmi innymi, ciekawymi innego kręgu kulturowego i to jest wspaniałe.

- Pierwszy dzień będzie latyno-amerykański, będzie głośno, rozrywkowo, będzie nas na pewno słychać. Będą zabytkowe samochody i wiele wspaniałych emocji - dodaje Lament.

Inauguracja już o 12.30, na Jasnych Błoniach. Impreza potrwa do 30 września. Pełen harmonogram znajduje się na Facebooku Baltic Neopolis Orchestra.
- Jestem Portugalczykiem, mieszkam w Polsce od wielu lat, jestem muzykiem i będę grał w Szczecinie na festiwalu "Mniejszości pod polską flagą" - nie mogę się doczekać - mówi muzyk.
Katarzyna Lament, z Baltic Neopolis Orchestra mówi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
- Pierwszy dzień będzie latyno-amerykański, będzie głośno, rozrywkowo, będzie nas na pewno słychać. Będą zabytkowe samochody i wiele wspaniałych emocji - dodaje Lament.

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej
26272829303132