Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Znamy program XI edycji Festiwalu Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Odbędzie się 24 - 26 listopada 2023 w Książnicy Pomorskiej.
W ramach festiwalu, zaplanowano spotkania autorskie, głośne czytanie wybranych fragmentów literatury przez lektorów i aktorów oraz wydarzenia towarzyszące.

Zbudowanie programu - jak co roku - bywa trudne - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca i producent Festiwalu Czytania: - Ogranicza nas bardzo czas i możliwości finansowe, bo ilość wydawnictw, książek, tytułów i autorów jest tak duża, że człowiek się tylko głowi i zadaje sobie pytanie: "dlaczego tego muszę wybrać, a temu podziękować", tworząc ten program. Oczywiście mamy takie punkty stałe, jak choćby literackiego Nobla. Punktem stałym jest też nasz gość - Krystyna Czubówna...

Udało nam się zaprosić kilku świetnych autorów, miedzy innymi przyjedzie Wojciech Tochman, Marta Abramowicz, Wojciech Bonowicz i Maja Wolny - kontynuuje Muszyński: - W takim najgorszym okresie rosyjskiej agresji na Ukrainę, pojechała do Rosji, do tych miast najmniejszej, czyli tzw. prowincji. Chciała się dowiedzieć od Rosjan, co oni tak naprawdę myślą o tej wojnie. I o tym jest ta książka...

Tradycyjnie, po raz czwarty podczas festiwalu poznamy laureata tegorocznej Nagrody literackiej Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nominacje do nagrody otrzymało 5 autorów: Jolanta Aniszewska za "Zamęt", Nina Igielska za" Oddech", Jarek Skurzyński za mini powieść "Lakier", Alex Wieseltier za zbiór opowiadań "Krzywe zwierciadło" oraz Jerzy Żelazny za powieść "Gdy milknie kos".
Zbudowanie programu - jak co roku - bywa trudne - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca i producent Festiwalu Czytania.
Udało nam się zaprosić kilku świetnych autorów, miedzy innymi przyjedzie Wojciech Tochman, Marta Abramowicz, Wojciech Bonowicz i Maja Wolny - kontynuuje Muszyński.

Zobacz także

2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej
26272829303132