Przedłużona magia świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmiały najpiękniejsze kolędy w opracowaniu Michała Grabowskiego.
Na scenie Złotej Sali wystąpili m.in. studenci i pedagodzy Wydziałów Instrumentalnego oraz Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.
Wieczór zorganizowaliśmy z okazji 10. lecia kształcenia na Kierunku Wokalistyka naszej uczelni – powiedziała pomysłodawczyni koncertu, dziekan Wydziału Wokalnego, dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, prof. AS.
- Kolędy były przygotowywane przez wszystkie klasy wokalne, w związku z tym każdy pedagog miał powierzoną jedną kolędę. Niektóre klasy były połączone, bo kolęd było trzynaście, a pedagogów mamy piętnastu. Staraliśmy się tak ułożyć program, żeby kolędy były przeplatane, żebyśmy mogli się zanurzyć, np. w tę liryczną „Li, li, laj”, żeby program był miły i bardzo ciekawy do odbioru – uzupełniła dziekan.
Pierwszą wykonawczynią była Weronika Włodarczyk – studentka klasy śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS.
- To dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Wielką wartością dla wszystkich studentów było to, że mogliśmy wystąpić wspólnie na scenie z naszymi pedagogami. Bez nich przecież nie potrafilibyśmy śpiewać. Także serdecznie dziękujemy wszystkim pedagogom oraz Filharmonii w Szczecinie za ugoszczenie nas – podsumowała Weronika Włodarczyk.
Gorąco oklaskiwanych wokalistów oraz studentów i pedagogów Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki, a także muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie prowadził Bartosz Olejnik.
Zobacz także
2024-09-27, godz. 14:45
Konrad Wojtyła nowym dyrektorem DK w Gryficach
Zmiany na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Gryficach - po 42 latach na emeryturę odchodzi Róża Szuster. Zastąpi ją dziennikarz i krytyk literacki Konrad Wojtyła.
» więcej
2024-09-27, godz. 13:40
Repertuar Pioniera na nowe otwarcie
"Simona Kossak", "Minghun" i "Dziewczyna z igłą" - to jedne z pierwszych filmów, jakie będzie można zobaczyć podczas nowego otwarcia szczecińskiego kina Pionier.
» więcej
2024-09-27, godz. 11:55
"Stańczyk" Jana Matejki na okładce płyty Lady Gagi
Słynny obraz "Stańczyk" Jana Matejki znalazł się na okładce najnowszej płyty Lady Gagi.
» więcej
2024-09-26, godz. 15:12
Marcin Napiórkowski powołany na dyrektora Muzeum Historii Polski
Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska powołała dra hab. Marcina Napiórkowskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Polski w Warszawie.
» więcej
2024-09-25, godz. 22:50
Cloudy otworzyła kolejny sezon cyklu [3x1]. [ZDJĘCIA, WIDEO]
Minikoncert odbył się w studiu Radia Szczecin.
» więcej
2024-09-25, godz. 11:09
Jedyny w swoim rodzaju "podglądany" koncert Baltic Neopolis Orchestra
Takiego koncertu w Szczecinie jeszcze nie było. Nie dość, że można zadecydować o repertuarze, to jeszcze będzie można zasiąść razem z orkiestrą przy pulpitach. Baltic Neopolis Orchestra wystąpi w szczecińskim technoparku.
» więcej
2024-09-24, godz. 19:19
Cykl [3x1] powraca po letniej przerwie! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jesień rozpoczynamy z Klaudią Kowalczyk.
» więcej
2024-09-22, godz. 08:19
"Moja i Twoja Nadzieja" powraca - gwiazdy polskiej sceny muzycznej
"Moja i Twoja Nadzieja" powraca - gwiazdy polskiej sceny muzycznej łączą siły, by pomóc ofiarom powodzi w ramach akcji Telewizji Polskiej #RazemDlaWas.
» więcej
2024-09-21, godz. 14:34
Piotr Zubek „Nareszcie na swoim” w Szczecinie
Ponad trzysta nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach w Polsce i zagranicą. Najbardziej sobie ceni nagrodę muzyczną Radiowej Trójki „Mateusz 2019”. Na deskach teatralnych kreował wiele znanych postaci…
» więcej
2024-09-20, godz. 11:13
Cegielski: w okresie PRL-u to Szczecin był tym kluczowym miastem
Max Cegielski polski pisarz, podróżnik, dziennikarz, ale też kurator wystaw, był naszym gościem w porannej "Rozmowie pod krawatem". W swojej otwartej w czwartek wieczorem wystawie w Trafostacji Sztuki Szczecin zatytułowanej "Człowiek…
» więcej