Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Adam Zadworny. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Adam Zadworny. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Rozmowy z autorami, czytania performatywne i spektakle, a także wręczenie nagrody literackiej "Jantar" - w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie rozpoczyna się 12. Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni".
Będziemy wspominać naszego patrona Wojciecha Pszoniaka - mówi pomysłodawca i główny organizator festiwalu Piotr Muszyński.

- Niedawno ukazała się książka, która jest taką swoistą jego spowiedzią, wywiadem rzeką, niestety niedokończoną. Ale książka jest, więc na pewno taki wieczór poświęcony Wojtkowi będzie dla nas bardzo ważny. Cieszymy się, że przyjedzie jego żona - mówi Muszyński.

Wspomnienie o Wojciechu Pszoniaku zaplanowano na godzinę 18, a o 19 odbędzie się promocja książki "Heweliusz. Tajemnica katastrofy na Bałtyku" Adama Zadwornego.

To opowieść o największej katastrofie morskiej w powojennej Polsce. To dla mnie niemal osobista historia - mówi Zadworny.

- Jestem synem kapitana żeglugi wielkiej. Mój ojciec pracował w PŻM i ja wyrastałem wśród opowieści o katastrofach morskich. Niektórzy z kolegów mojego ojca zginęli na morzu, więc mój stosunek do sprawy "Heweliusza" był szczególny - mówi autor.

Wstęp na Festiwal Czytania jest bezpłatny, całość potrwa do poniedziałku.

25 listopada, poniedziałek
Radio Szczecin, Studio S1


godz. 17.00 - Niesłusznie zapomniany. Zygmunt Fortunat Miłkowski (pseudonim Teodor Tomasz Jeż).

Sylwetkę pisarza przedstawi dr Konrad Wojtyła.
Czytanie performatywne na podstawie twórczości pisarza, udział biorą: Przemysław Sadowski – aktor Teatru Polonia w Warszawie, Karol Wróblewski – aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie, Krzysztof Baranowski (piano) z Teatru Polskiego w Szczecinie.

godz. 19.00 - Simona K. Wołająca na puszczy. Monodram Agnieszki Przepiórskiej.

Będziemy wspominać naszego patrona Wojciecha Pszoniaka - mówi pomysłodawca i główny organizator festiwalu Piotr Muszyński.
To opowieść o największej katastrofie morskiej w powojennej Polsce. To dla mnie niemal osobista historia - mówi Zadworny.

Zobacz także

2023-02-12, godz. 15:10 Mały Książę po kurpiowsku [WIDEO] Jak brzmi Mały Książę po kurpiowsku? Postanowili to sprawdzić członkowie Związku Kurpiów i przetłumaczyli książkę na swój dialekt. » więcej 2023-02-10, godz. 21:17 Szczecinianie z nagrodami w Kalifornii. A konkretnie ich teledyski. » więcej 2023-02-10, godz. 09:23 Panek: wolę, by ktoś oceniał mnie poprzez to co robię Nie wiem czy jestem artystą, nie porównuję się do Witkacego - Tomasz Panek - rysownik, grafik, ilustrator, autor „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie", był gościem "Rozmowy pod Krawatem". » więcej 2023-02-09, godz. 14:59 Prywatne historie na czerwonej wystawie [ZDJĘCIA] Wiele gatunków fotografii, zdjęcia wykonane w różnych technikach - a spoiwem jest kolor: szczeciński Fotoklub Zamek zaprasza w czwartek na godzinę 18 na wernisaż wystawy "Czerwony - historie indywidualne". » więcej 2023-02-09, godz. 11:39 "Dopaść Morawieckiego". Autor gościem Przystanku Historia w Szczecinie [WIDEO] Życie Kornela Morawieckiego na siedmiuset stronach - to nie laurka, a lustro, w którym odbija się postać buntownika, marzyciela, abnegata oskarżanego o terroryzm, a przez niektórych opozycjonistów o zdradę. » więcej 2023-02-07, godz. 08:54 W Bydgoszczy pogrzeb Leonarda Pietraszaka W południe w katedrze pod wezwaniem świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Leonarda Pietraszaka. » więcej 2023-02-06, godz. 08:35 Nagrody Grammy rozdane Statuetki Złotych Gramofonów przyznano 65. raz w historii. Impreza odbyła się w Los Angeles, a jej główną aktorką była amerykańska wokalistka Beyonce. » więcej 2023-02-05, godz. 09:55 Joanna Tylkowska-Drożdż owacyjne przyjęta w Willi Lentza [ZDJĘCIA] Kilkunastominutowymi owacjami na stojąco i bisem zakończył się wczorajszy koncert w Willi Lentza. Solistką wieczoru była wybitna sopranistka Joanna Tylkowska-Drożdż. Artystka zainaugurowała nowy cykl spotkań pt. „Ad Astra” ariami… » więcej 2023-02-04, godz. 12:38 Osioł z oskarowego "IO" mieszkał w polickiej zagrodzie Jeden z osiołków z filmu nominowanego do Oskara "IO" Jerzego Skolimowskiego przez kilka lat mieszkał niedaleko Polic. W zagrodzie Pana Roberta Cichockiego "Kuba" - bo tak ma na imię osiołek-aktor spędził cztery lata. » więcej 2023-02-03, godz. 16:12 Najlepsze kadry minionego roku na wystawie w szczecińskim muzeum [ZDJĘCIA] Wernisaż wystawy szczecińskich fotoreporterów - w Muzeum Techniki i Komunikacji przy ulicy Niemierzyńskiej pokazują swoje najlepsze kadry z minionych 12 miesięcy. » więcej
65666768697071