FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Zajęcia w świetlicy wytchnieniowej w DPS przy ul. Kruczej
Zajęcia w świetlicy wytchnieniowej w DPS przy ul. Kruczej
Opieka wytchnieniowa realizowana w DPS przy ul Kruczej w Szczecinie
Opieka wytchnieniowa realizowana w DPS przy ul Kruczej w Szczecinie
Po drugiej stronie Tęczy - reportaż Małgorzaty Furgi
Po drugiej stronie Tęczy - reportaż Małgorzaty Furgi
21 września obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Alzheimera. W Polsce z otępieniem żyje ponad 500 tys. osób, w tym ponad 300 tys. cierpi na chorobę Alzheimera. Charakterystycznymi objawami tej choroby jest stopniowy zanik pamięci powiązany z zaburzeniami procesów poznawczych, takich jak poprawne liczenie, orientacja przestrzenna czy upośledzenie mowy. Często pogłębiająca się dysfunkcja procesów poznawczych oraz funkcjonalnych, może doprowadzić do niesamodzielności, a bardzo często również całkowitej zależności od członków rodziny bądź opiekunów. Tyle teoria.
Dzisiaj w Światowym Dniu Chorych na Alzheimera w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej 17 w Szczecinie, swoją działalność oficjalnie zainaugurowało Centrum Wsparcia opiekunów osób niesamodzielnych z powodu chorób otępiennych „Niezapominajka", w którym można skorzystać ze wsparcia m. in. w formie świetlicy wytchnieniowej czy specjalistycznego poradnictwa. Naszym przewodnikiem po Centrum będzie Anna Gordon specjalistka ds opieki wytchnieniowej, kierownik działu wsparcia dziennego w DPS przy ul. Kruczej. Centrum zostało utworzone w ramach projektu „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału opiekuńczego rodzin" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Po drugiej stronie tęczy". Premiera dzisiaj po 22-ej.
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej. Goście: Beata Bugajska - dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin, Anna Dłoniak - psycholog, działająca w projekcie oraz Emilia Bastrzyk - psycholog, terapeta z Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia.
 

Zobacz także

2023-11-20, godz. 23:00 „Odkrywcy Wyobraźni” Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka - już od piątku w Książnicy Pomorskiej Przed nami święto literatury w Szczecinie, już w piątek rozpocznie się kolejny Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Gośćmi XI edycji spotkań będą… » więcej 2023-11-20, godz. 09:59 "Krzywda" - audiobook w Radiu Szczecin Czy aspirant Dominik Przeworski rozwiąże zagadkę zabójstwa Reginy Remus? Jak zawsze, w poniedziałkowy wieczór, zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka… » więcej 2023-11-16, godz. 05:00 „Wąwóz pamięci” - reportażu Anny Kolmer Piaseczno -niewielka wieś położona w odległości ok. 7 km na południe od Trzcińska-Zdrój, na dawnym trakcie wiodącym do Dębna. Swoimi korzeniami sięga… » więcej 2023-11-15, godz. 06:00 „Tywa” – reportaż Anny Kolmer Tywa jest jedną z ciekawszych rzek regionu. Długość rzeki wynosi 48 km. Swój początek bierze w okolicach Trzcińska-Zdroju i płynie przez gminę Banie… » więcej 2023-11-14, godz. 16:06 „Spowiedź alkoholika” - słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna w ramach projektu "Puk, puk! Jesteśmy tu" W ubiegły czwartek w „Fonosferze” prezentowaliśmy słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, organizację pożytku publicznego w ramach projektu… » więcej 2023-11-13, godz. 13:25 "Krzywda" - audiobook na podstawie powieści Marka Stelara "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał tego autora na naszej antenie. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym… » więcej 2023-11-09, godz. 14:59 "Konferencja ze skazanym" - słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna Stowarzyszenie OFFicyna, organizacja pożytku publicznego przez ostatnie dwa lata realizuje projekt "Puk, puk! Jesteśmy tu". To działania skierowane do osób… » więcej 2023-11-08, godz. 10:24 "Po prostu Korfanty" - reportaż Eweliny Kosałki-Passii Był jednym z najbardziej znanych polityków dwudziestolecia międzywojennego i jednym z twórców naszej niepodległości, który z poświęceniem i skutecznie… » więcej 2023-11-07, godz. 06:00 „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje” - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub… » więcej 2023-11-02, godz. 09:38 „Złoty chłopak” – reportaż Katarzyny Michalak „Złoty chłopak” to opowieść Katarzyny Michalak o Abrahamie Tuszyńskim, polskim Żydzie z Brzezin koło Łodzi. Marząc o wyprawie za ocean, Abraham dotarł… » więcej
1112131415