FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. Materiały promocyjne organizatora
Fot. Materiały promocyjne organizatora
"Tkanina artystyczna", "tkanina unikatowa", "polska szkoła tkaniny" - określenia można mnożyć. Pewne jest jedno: tkanina to materiał o dużym potencjale, który twórcy sztuki współczesnej chętnie wykorzystują w swoich pracach. W Szczecinie już po raz 6. trwa Festiwal Tkaniny. Został otwarty wystawą patchworku "Energia Kolorów". Prace ponad 50 artystek z całej Polski można podziwiać w Książnicy Pomorskiej do 29 kwietnia. Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Aleksandra Gisges-Dalecka, Gmina Miasto Szczecin. Tkanina artystyczna to swoisty fenomen, jako dziedzina sztuki wciąż nie do końca rozpoznany i budzący dezorientację - mówią organizatorzy Festiwalu.
Aleksandra Gisges-Dalecka, pomysłodawczyni festiwalu wierzy w moc tkaniny i wyobraźnię twórczą szczecinian, bowiem tkanina wymaga oprawy - pomysłu na jej wyeksponowanie, dystansu i możliwości podziwiania jej kunsztu.
"Świat malowany tkaniną" - to tytuł reportażu Anny Kolmer z 2018 roku. Po reportażu - porozmawiamy o tegorocznej edycji tej imprezy. Zapraszamy dziś po 22.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Aleksandrą Gisges-Dalecką - projektantką odzieży artystycznej, reżyserką sztuk teatralnych, animatorką kultury, organizatorką koncertów, konferencji, pokazów mody, scenografką i scenarzystką, pomysłodawczynią i organizatorką Festiwalu Tkanin w Szczecinie.
 

Zobacz także

2024-04-22, godz. 06:00 "Galeria - Zakład Żeństwo" - reportaż Anny Kolmer Znały się od miesiąca, parą były od tygodnia - tak było, kiedy wzięły ślub na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. To wszystko oczywiście podczas… » więcej 2024-04-18, godz. 08:53 "Pamięć zaklęta w drzewach" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Drzewka pamięci" to projekt stowarzyszenia "Czas. Przestrzeń. Tożsamość". Projekt powstał po to, by upamiętnić ludzi ważnych dla powojennego Szczecina… » więcej 2024-04-17, godz. 06:00 "Przystań pierwszych żon" – reportaż Katarzyny Wolnik Sayny Jeśli szukasz spokoju i ciszy, lubisz kiedy rano budzą Cie żurawie, to jesteś we właściwym miejscu. Dziś wieczorem zapraszamy do miejsca w głębi lasu. Otulisko… » więcej 2024-04-16, godz. 12:56 "Opowieść na otwartej ranie"- reportaż Agaty Rokickiej W słoneczny jesienny dzień w parku na Gumieńcach młodzi szczecinianie sadzili cebulki kwiatowe. Mieli trudne zadanie, bo ziemia była bardzo sucha i trudno… » więcej 2024-04-15, godz. 23:00 Pierwszy Kongres Mężczyzn w Polsce [Rozmowa] Po 15 latach od pierwszego Kongresu Kobiet rusza podobna inicjatywa dla mężczyzn. Pierwszy Kongres Mężczyzn już w najbliższą sobotę w Krakowie. Jeszcze… » więcej 2024-04-15, godz. 06:00 "Męskie śpiewanie w Tanowie" - reportaż Małgorzaty Furgi Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało 5 lat temu, inspiracją były męskie chóry z innych europejskich krajów. Śpiewa w nim 13 osób. Żaden z chórzystów… » więcej 2024-04-12, godz. 09:35 Mapa Lubinusa [Rozmowa] W Fonosferze o Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego czyli Mapie Lubinusa. Ta najważniejsza dla Pomorza mapa powstała w XVII wieku. Zamówił ją szczeciński… » więcej 2024-04-11, godz. 06:00 "Animacyjna laurka Kleszczewskich" - reportaż Małgorzaty Frymus W czwartkowej Fonosferze sporo wiadomości o naszych szczecińskich Gryfitach. Przypomnimy opowieść o tym jak powstawał animowany film o Bogusławie X oraz… » więcej 2024-04-10, godz. 06:00 "Zagrać na patyku i zaśpiewać" – reportaż Małgorzaty Furgi Letnia Szkoła Muzykowania to inicjatywa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, realizowana w ramach projektu EtnoPolska, dofinansowanego ze środków… » więcej 2024-04-09, godz. 13:03 "Psie smuteczki" - reportaż Małgorzaty Furgi Psie smutki z wiersza Jana Brzechwy niewiele mają wspólnego ze smuteczkami psów schroniskowych. Przekonali się o tym państwo Aneta i Rajmund ze Szczecina… » więcej
89101112