Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.03.16
Z okazji świąt Wielkanocnych najlepsze życzenia dla wszystkich słuchaczy Migawki! Wkrótce spotkamy się na kolejnym Plenerze, a teraz zapraszamy do oglądania zdjęć ze szczecińskiej Opery na Zamku. Łatwo nie było, bo i światła nie było za dużo - jak sobie poradzili uczestnicy naszego spotkania, więcej zdjęć w Galerii Migawki, a pod tym akapitem fotografie, o których mówię w audycji. Poza tym - świątecznie - przypominamy rozmowę z profesjonalistą od reklamy żywności. Świątecznym przysmakom można robić zdjęcia, ale warto posłuchać Arka Kempki, aby zrobić to jednak nieco lepiej od "tradycyjnej" facebookowej fotografii żywności. Całą rozmowę znajdziecie w naszym Archiwum, polecamy też stronę kempka.pl
MIGAWKA-Program z 20.03.16
Tuż po ogłoszeniu i pokazaniu najciekawszych kadrów, jakie w tym roku napłynęły na Sony World Photography Awards 2016, w Migawce fotograf z Krakowa Bartosz Haduch, którego zdjęcie znalazło się w tym prestiżowym gronie. Fotograf - a właściwie przede wszystkim architekt, dla którego robienie zdjęć jest miłym dodatkiem i hobby. W naszej rozmowie więcej więc wątków związanych bardziej ogólnie z postrzeganiem architektury, także przez obiektyw naszego aparatu. Oczywiście rozmawiamy również o nagrodzonym kadrze, jak się okazało, uchwyconym w ułamku sekundy - i ku pewnemu zaskoczeniu samego Bartosza Haducha - ten moment okazał się decydujący dla jury wielkiego światowego konkursu.
MIGAWKA-Program z 13.03.16
Jeszcze chyba nigdy w historii Nagród Artystycznych Prezydenta Szczecina nie zdarzyło się, aby nominację dostało dwóch fotografików. A za 2015 rok doceniono Tomasza Lazara i Cezarego Dubiela. Jest więc doskonała okazja, aby im pogratulować i zaprosić do studia, żeby krótko opowiedzieli o swoich dokonaniach. Oczywiście, jeżeli regularnie słuchaliście Migawki, nie będą to rzeczy nowe, ale była też okazja, aby porozmawiać na fotograficzne tematy różne, więc nie powinniście się nudzić słuchając. A na samym początku programu odwiedzamy jeszcze raz Operę na Zamku: za tydzień będziemy tam fotografować na 86. Plenerze Migawki, więc - tym razem w spokojnym, spacerowym tempie - wspólnie z Tomaszem Ostachem z Opery opowiadamy, co zobaczymy przez obiektywy naszych aparatów.
MIGAWKA-Program z 06.03.16
Dosyć z trzymaniem słuchaczy Migawki w niepewności, wszak kolejne terminy mijają, a my wciąż mamy zaległy jeden Plener. Na razie odrabiamy ten lutowy, na 86. spotkanie ze słuchaczami zapraszamy ZA DWA TYGODNIE (to ważne zastrzeżenie), w trzeci weekend marca do siedziby odnowionej Opery na Zamku. Szczegóły W KOLEJNEJ AUDYCJI ZA TYDZIEŃ. Zaprasza dyrektor instytucji Jacek Jekiel - dziękujemy. Wcześniej odwiedzamy Galerię Libra, tam bardzo ciekawa wystawa zdjęć krajobrazowych Andrzeja Borowca i Tomasza Grzyba (z racji odległości nie dojechali do Szczecina, ale już w Migawce gościli, audycję znajdziecie tutaj). Tę ekspozycję prezentuje Jolanta Szabłowska z Fotoklubu Szczecin. Wreszcie, dzięki uprzejmości foto-team.pl mamy możliwość porozmawiać z kolejnym fotografikiem, który przyjechał do Szczecina prowadzić warsztaty. Polecamy rozmowę z Konradem Gryminem - kto wie, może przestaniecie się bać lampy błyskowej i pokochacie strobing?