Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.06.17
Stało się - świętowaliśmy jubileusz w Starej Rzeźni przy ogromnej pomocy studia foto-team.pl, można było wypożyczyć obiektywy z Sigma ProCentrum Szczecin. Fotografowaliśmy dzięki uprzejmości Laury Hołowacz i pomocy Moniki Bielik ze Starej Rzeźni. Pozowały nam: Monika Dmochowska, Justyna Heydebreck, Aleksandra Popiela oraz tancerze ze szkoły JOY DANCE. Za stylizacje odpowiadała Ewelina Maciocha-Pławska, modelki przygotowala MUA (make up artist) Gabriela Lupa. Opiekunami planów z ramienia foto-team.pl byli Marcin Haczyk, Marlena Welc, Mariusz Krawczyk oraz Maciej Rojski. Był też z nami Wojciech Lisowski i Mariusz Leliński z Sigma ProCentrum Szczecin. A w tej audycji zapraszamy do wysłuchania relacji z naszego 100. Pleneru Migawki.
MIGAWKA-Program z 18.06.17
Zgodnie z tytułem audycji, razem z menadżerem studia foto-team.pl odwiedziliśmy miejsce, które w przyszłą sobotę stanie się dla uczestników 100. Pleneru Migawki areną zmagań z fotografią studyjną. Sprawdziliśmy, gdzie można rozstawić mobilne fotograficzne studia, ile lamp będzie potrzebne i jak się do naszego spotkania przygotować. Przypominamy, że będzie można na miejscu wypożyczyć obiektywy Sigma, mamy nadzieję, że nie będzie jakiś szalonych kolejek i rozegramy to wszystko elegancko i z klasą - jak zawsze na Plenerach Migawki. W tej audycji pod koniec także zaproszenie na dwie wystawy jakie można oglądać w Szczecinie - to ekspozycje przygotowane przez członków STF-u i szczecińskiego oddziału ZPAF.
MIGAWKA-Program z 11.06.17
Niedawno poznaliśmy laureatów jednego z najważniejszych polskich konkursów fotografii prasowej, czyli Grand Press Photo (gratulujemy między innymi Tomkowi Lazarowi, szczecinianin po raz kolejny z nagrodą, a o tych zdjęciach już w Migawce rozmawialiśmy). W tym programie gościmy fotografika z Tarnowa. Tadeusz Koniarz w tym roku wygrał w kategorii "życie codzienne" - zresztą, to jego nie pierwszy "grand press", jego prace zauważano także na wielu innych konkursach. W Migawce rozmawiamy oczywiście o jego fotografii, o podejściu do życia i wielu innych sprawach.
MIGAWKA-Program z 04.06.17
Dzięki uprzejmości władz Starej Rzeźni na 100. Plener Migawki zapraszamy na Łasztownię, tam będzie można wypożyczyć obiektywy Sigma z Sigma ProCentrum Szczecin - a dzięki pomocy i uprzejmości studia foto-team.pl, na miejscu czekać będą przygotowane studia fotograficzne i modelki. A w tej Migawce odwiedzam właśnie studio foto-team.pl i z menadżerem Marcinem Haczykiem rozmawiamy o wyposażeniu: lampach, softboxach, tłach, statywach i tak dalej. Marcin ma dużo doświadczenia w pracy z modelkami, ale tu wkrada się też proza fotografii, bo trzeba je czymś oświetlić, przygotować scenę. Jak - między innymi o tym mówimy w tej audycji.