FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
OSP Krajnik Dolny
OSP Krajnik Dolny
Ostatnimi czasy aura nie oszczędzała naszego województwa. W lecie susza, a potem coraz częściej zaczęły nas region nawiedzać huraganowe wiatry. Wszystko zaczęło się 18 lutego. Na terenie województwa obowiązywał 3 stopień zagrożenia, a prędkość wiatru przekraczała 100km/h. Strażacy kolejny raz mieli ręce pełne roboty. W wielu miejscach regionu zabrakło prądu i wody. Według informacji na stronie Enea Operator najwięcej awarii nastąpiło w okolicach Chojny, Gryfina i Pyrzyc. Problemy występowały w niektórych przypadkach przez pięć, sześć dni. Mieszkańcy radzili sobie jak mogli i umieli. Jak sami mówią była to dla nich lekcja przetrwania, a dla gospodarzy gmin sprawdzian przygotowania do sytuacji kryzysowych. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego „Lekcja pokory” w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Po reportażu Anny Kolmer mówić będziemy o tzw gotowości kryzysowej na poziomie indywidualnym i samorządowym. W studiu dr Mariusz Sikora z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na Uniwersytecie Szczecińskim, na łączach telefonicznych Waldemar Wiśniewski prezes OSP w Jesionowie w gminie Przelewice, zawodowo ratownik medyczny.
 

Zobacz także

2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej 2024-01-07, godz. 13:47 „Johannes Quistorp” - film dokumentalny o szczecińskim przesiębiorcy i filantropie Pogodno, Łękno, Park Kasprowicza, Jasne Błonia, Syrenie Stawy - m.in te wszystkie miejsca Szczecin zawdzięcza właśnie rodzinie Quistorpów. Kilka dni temu… » więcej 2024-01-04, godz. 08:37 "Pieniądze to nie wszystko - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej 2024-01-03, godz. 08:42 „Miniaturzystka” - reportaż Joanny Skoniecznej "Przez dziurkę od klucza" - wystawę prac Urszuli Kwietniewskiej-Łacny można oglądać pod koniec ubiegłego roku w Gryfinie i Chojnie. w Autorka, od 10 lat… » więcej 2024-01-02, godz. 06:00 „Pokonać Endometriozę” – reportaż Małgorzaty Furgi Endometrioza to choroba trwająca całe życie, która wiąże się z bezustannym cierpieniem, a kluczowym elementem walki z nią jest jak najszybsza diagnoza… » więcej 2023-12-31, godz. 15:07 Najlepszy polski kryminał "Krzywda" w Radiu Szczecin "Krzywda" - audiobook na podstawie tej powieści, jeszcze do końca najbliższego tygodnia, w Radiu Szczecin. Akcja kryminału Marka Stelara rozgrywa się w… » więcej 2023-12-28, godz. 06:00 „Po naukę do Polic” – reportaż Małgorzaty Furgi Bohaterem dzisiejszego reportażu jest organizacja pożytku publicznego, a mianowicie Polickie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością… » więcej 2023-12-27, godz. 06:00 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Słuchowisko w Radiu Szczecin Poznaniacy kolejny raz powitali Ignacego Jana Paderewskiego. Tradycyjna inscenizacja na poznańskim dworcu to element obchodów 105. rocznicy wybuchu Powstania… » więcej
678910