FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
"Skąd jesteśmy" - reportaż Małgorzaty Furgi
"Skąd jesteśmy" - reportaż Małgorzaty Furgi
"Skąd jesteśmy" - to tytułowe pytanie postawili sobie członkowie Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość. Zauważyli, że w naszym regionie mieszkańcy opowieść o sobie i swojej rodzinie rozpoczynają od prezentacji miejsca pochodzenia, a więc jestem z Kresów, Mazowsza, Wielkopolski czy z Wileńszczyzny. Nawet młode pokolenie urodzone tutaj i silnie utożsamiające się ze Szczecinem czy Pomorzem Zachodnim zaczyna się interesować historią swoich dziadków i pradziadków. Nic więc dziwnego, że projekt "Skąd jesteśmy" spotkał się z akceptacją międzypokoleniową. Wspomnienia, emocje, smaki i zapachy przełożyły się na wyjątkową opowieść. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Skąd jesteśmy".
W reportażu wystąpili uczestnicy projektu: Bożena Kiedrowska - Wacławik, Stefan Maksymow, Kazimierz Siewiera, Romana Krzewicka i Antoni Sobolewski oraz aktorzy Barbara Lewandowska, Wojciech Sandach, Jacek Piątkowski i reżyser przedstawienia Adam Kuzycz – Berezowski.
"Skąd jesteśmy" reportaż Małgorzaty Furgi przed nami, a po nim rozmowa o Szczecinie i najnowszych publikacjach Szczecińskiego Towarzystwa Kultury.
 

Zobacz także

2023-11-14, godz. 16:06 „Spowiedź alkoholika” - słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna w ramach projektu "Puk, puk! Jesteśmy tu" W ubiegły czwartek w „Fonosferze” prezentowaliśmy słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, organizację pożytku publicznego w ramach projektu… » więcej 2023-11-13, godz. 13:25 "Krzywda" - audiobook na podstawie powieści Marka Stelara "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał tego autora na naszej antenie. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym… » więcej 2023-11-09, godz. 14:59 "Konferencja ze skazanym" - słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna Stowarzyszenie OFFicyna, organizacja pożytku publicznego przez ostatnie dwa lata realizuje projekt "Puk, puk! Jesteśmy tu". To działania skierowane do osób… » więcej 2023-11-08, godz. 10:24 "Po prostu Korfanty" - reportaż Eweliny Kosałki-Passii Był jednym z najbardziej znanych polityków dwudziestolecia międzywojennego i jednym z twórców naszej niepodległości, który z poświęceniem i skutecznie… » więcej 2023-11-07, godz. 06:00 „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje” - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub… » więcej 2023-11-02, godz. 09:38 „Złoty chłopak” – reportaż Katarzyny Michalak „Złoty chłopak” to opowieść Katarzyny Michalak o Abrahamie Tuszyńskim, polskim Żydzie z Brzezin koło Łodzi. Marząc o wyprawie za ocean, Abraham dotarł… » więcej 2023-11-01, godz. 16:10 Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza Najnowsza ekranizacja "Znachora" bije rekordy popularności w Netflixie, poprzednia - z 1981 zyskała miano kultowej, a pierwsza - z 1937 roku przyciągała tłumy… » więcej 2023-11-01, godz. 05:18 Zapalmy znicz pamięci dla Redaktora Zbigniewa Puchalskiego Miał szelmowski uśmiech, nienaganne maniery, był znakomitym organizatorem i strategiem. Doskonale poruszał się w peerelowskiej rzeczywistości. Przez wiele… » więcej 2023-11-01, godz. 06:00 „Jedenaste przykazanie” – reportaż Agaty Rokickiej 1 listopada w Polsce to wyjątkowy dzień. Odwiedzamy w tym dniu groby najbliższych, znajomych i przyjaciół. W naszym regionie mamy jeszcze groby byłych mieszkańców… » więcej 2023-10-31, godz. 06:00 „Pomocnicy misjonarzy” – reportaż Małgorzaty Furgi Wszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy to ojciec Piotr Nawrot misjonarz z Boliwii zwrócił się do swojej studentki Beaty Hedzielskiej ze Szczecina z prośbą… » więcej
1011121314