FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. fb Kamienica w lesie Monika Szymanik
fot. fb Kamienica w lesie Monika Szymanik
Autorzy ze Szczecina i piszący o szczecińskiej historii - nominowani w największym polskim plebiscycie czytelniczym.
Rozpoczęło się głosowanie na Książki Roku 2023. W tym roku to aż 15 kategorii, 130 tytułów, 10 filmów oraz nominowani w kategorii Człowiek Książki. To wszystko efekt zgłoszeń od czytelników, które wcześniej wpłynęły do portalu internetowego: lubimyczytać.pl. To także tam można głosować na ulubione książki, ekranizacje i ludzi, którzy zajmują się literaturą. To już 9 edycja plebiscytu.
O głosy czytelniczek i czytelników walczy 59 polskich oraz 74 zagranicznych autorów i autorek, których książki ukazały się nakładem 54 wydawnictw.
Wśród wielu nominacji jest też książka Sylwii Trojanowskiej, „Żona nazisty”. Akcja powieści rozgrywa się na ulicach Stettina w czasie II WŚ.
Autorka powieści o swoich książkach opowie dziś w magazynie Fonosfera. W programie przypomnimy też reportaż o jednej z nielicznych księgarń kameralnych w Szczecinie. To "Widok z kamienicy w lesie" autorstwa Małgorzaty Frymus. Zapraszam po 22, Joanna Skonieczna.
Która z książek nominowanych w tym roku do najważniejszej nagrody czytelników zwycięży? O tym można zdecydować głosując na stronie lubimyczytać.pl/plebiscyt. Głosowanie trwa do 29 lutego. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali 8 marca w Sali Ziemi, podczas Poznańskich Targów Książki.
„Widok z kamienicy w lesie” - reportaż Małgorzaty Frymus
fot Joanna Skonieczna
fot Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Sylwią Trojanowską
 

Zobacz także

2024-04-01, godz. 15:00 "Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków 1944-1946" Grzegorza Hryciuka [ROZMOWA] Wielkanoc, to podobnie jak inne świąteczne dni, czas rodzinnych spotkań. Spotkań, które mogą być okazją do wspominania rodzinnych historii. O tym jakie… » więcej 2024-04-01, godz. 06:00 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci [ROZMOWA] „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” - to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto, już od lat, obchodzimy 2 kwietnia… » więcej 2024-03-28, godz. 06:00 "Blisko ludzi" - reportaż Małgorzaty Furgi "Troszeczkę podpadałem tej władzy komunistycznej" - tak lakonicznie i bez patosu określa swoją postawę wobec PRL-u, niezgodę na niesprawiedliwość ks… » więcej 2024-03-27, godz. 06:00 „Szaleństwo off-roadowe” – reportaż Anny Kolmer Miłośników off-roadu z sezonu na sezon zaczyna przybywać. Gdy choć raz spróbuje się swoich sił za kierownicą terenowego samochodu apetyt na adrenalinę… » więcej 2024-03-26, godz. 11:24 "Jak pachnie Szczecin?" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Zawalczyć o siebie, złamać schemat, w który zostaliśmy wtłoczeni, robić rzeczy, które przynoszą radość innym. To sposób Aleksandry Hopke na bycie szczęśliwą… » więcej 2024-03-25, godz. 10:44 Książki ze Szczecinem w tle [Rozmowa] Inga Iwasiów, Sylwia Trojanowska, Leszek Herman, Marek Stelar, Przemysław Kowalewski, Marcin Grzelak czy Michał Dłużak - po książki tych autorów mieszkańcy… » więcej 2024-03-21, godz. 06:00 „Iskierki w Teatrze” - reportaż Małgorzaty Furgi 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Często przy tej okazji przypominamy sobie o tych osobach. Jednak rodzice i opiekunowie chcą… » więcej 2024-03-20, godz. 06:00 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej 2024-03-19, godz. 00:06 "Historia wagi lekkiej" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Są zgrani na scenie i w życiu. "Dobry duet to harmonia" - deklaruje Kasia. "To tak jak z gitarą - żeby się nie rozstrajała, trzeba podtrzymywać właściwą… » więcej 2024-03-18, godz. 09:41 "Aksamitna wioska"- reportaż Anny Kolmer Każdy z nas ma, lub chce mieć, swoje miejsce na ziemi. Z "oswojoną" lubianą przestrzenią łatwiej się identyfikować i łatwiej o nią dbać. Przekonali… » więcej
23456