FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Tanowskie Bractwo Śpiewacze
Tanowskie Bractwo Śpiewacze
Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało 5 lat temu, inspiracją były męskie chóry z innych europejskich krajów. Śpiewa w nim 13 osób. Żaden z chórzystów nie ma wykształcenia muzycznego - wszyscy są samoukami. Są tam m.in.: uczniowie, emeryci, informatyk, murarz, rolnik, mechanik, psycholog czy prawnik. Ćwiczą dwa razy w tygodniu.
W repertuarze mają różne pieśni, także polskie pieśni cechowe. Panowie zdecydowali, że nie będą odtwarzać dokładnie zapisu nutowego, ale przygotują własne interpretacje muzyczne utworów. Aranżacji wielogłosowej na chór męski podjął się znany szczeciński kompozytor Paweł Kornicz, a instrumentalne partie przygotował i nagrał Marek Kruszyński. W reportażu wystąpili: Piotr Biniek, Maciej Połczyński, Tadeusz Nosek, Paweł Kornicz, Marek Kruszyński, Zbyszek Kotula, Jakub Arch i Rafał Foremski.
Reportaż zatytułowany "Męskie śpiewanie w Tanowie", który zrealizowali Małgorzata Furga i Piotr Biniek opowiada o pięknej męskiej przyjaźni, przypomnimy w dzisiejszej Fonosferze.
Po nim porozmawiamy o pierwszym polskim Kongresie Chłopców i Mężczyzn, który w sobotę odbędzie się w Krakowie. Do usłyszenia po 22, Joanna Skonieczna
"Męskie śpiewanie w Tanowie" - reportaż Małgorzaty Furgi
 

Zobacz także

2025-05-29, godz. 05:00 "Plan B" - reportaż Michała Słobodziana "Gdybym mieszkała w bloku chyba wyskoczyłabym z czwartego piętra" – mówi Małgorzata, mama Pauliny, bohaterka reportażu, który dziś w usłyszycie w Radiu… » więcej 2025-05-28, godz. 09:00 „Nadodrzańskie klimaty” – reportaż Anny Kolmer W województwie zachodniopomorskim jest dużo organizacji pozarządowych, które pracują na rzecz różnych grup społecznych i obszarów. Są to m.in. organizacje… » więcej 2025-05-27, godz. 05:15 "Mama, Tata i szóstka dzieci" - reportaż M.Furgi Pani Agnieszka razem z mężem Michałem od roku prowadzą Rodzinny Dom Dziecka w Szczecinie. Wcześniej tworzyli rodzinę zastępczą zawodową dla dzieci, które… » więcej 2025-05-26, godz. 09:29 "Sydonia. Słowo się rzekło" - audiobook na podstawie powieści Elżbiety Cherezińskiej Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do… » więcej 2025-05-22, godz. 05:15 „Meksyk z Facebooka” - reportaż Joanny Skoniecznej W Fonosferze dziś sporo historii, szczególnie tych rodzinnych. Zaczniemy od reportażu „Meksyk z Facebooka” – to archiwalna opowieść, której bohaterami… » więcej 2025-05-21, godz. 00:03 "Ślady, po których pójdą inni" - reportaż Anny Kolmer Jasienica leży nad Gunicą w pobliżu jej ujścia do Odry. Przylega od południa do Zakładów Chemicznych Police . W 1973 roku włączono wieś w granice miasta… » więcej 2025-05-20, godz. 07:19 "Odebrane dzieci" - reportaż Małgorzaty Furgi Od wielu lat Zachodniopomorskie TPD pracuje z rodzinami będącymi w kryzysie, a wszystko po to, aby pomóc dzieciom. Specjalistom współpracującym z tą organizacją… » więcej 2025-05-18, godz. 12:30 „Sydonia. Słowo się rzekło” - audiobook w Radiu Szczecin W poniedziałkowej Fonosferze - literatura. Zaczniemy od audiobooka na podstawie powieści Elżbiety Cherezińskiej „Sydonia. Słowo się rzekło”. To opowieść… » więcej 2025-05-18, godz. 06:00 „Szekspir w Klubie Seniora” - słuchowisko w niedzielę, po godzinie 11. „Szekspir w Klubie Seniora” - to historia przypadkowych ludzi, którzy spotykają się w Klubie Seniora i wspólnie chcą przygotować przedstawienie teatralne… » więcej 2025-05-15, godz. 00:56 "Liga Superbohaterów na swoim" – reportaż Małgorzaty Furgi Wcielają się w role superbohaterów, postaci z bajek i filmów. Spełniają marzenia dzieci w szpitalach, hospicjach oraz terminalnie chore w ich domach. Liga… » więcej
12345