Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Politycy PO podkreślają, że budowa trasy nie zagrozi rozwojowi regionu, a wręcz przeciwnie - spowoduje, że obszary słabo skomunikowane będą lepiej dostępne m.in. dla turystów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Politycy PO podkreślają, że budowa trasy nie zagrozi rozwojowi regionu, a wręcz przeciwnie - spowoduje, że obszary słabo skomunikowane będą lepiej dostępne m.in. dla turystów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Droga S6 ze Szczecina do Koszalina jest niezbędna w Zachodniopomorskiem - tak mówili na konferencji prasowej posłanka Platformy Obywatelskiej Renata Zaremba i wicemarszałek województwa Wojciech Drożdż.
W ten sposób odnieśli się do słów polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy krytykowali budowę S6. Działacze PiS obawiają się, że spowoduje ona odpływ towarów ze szczecińskiego portu do Trójmiasta.

Tymczasem politycy PO podkreślają, że budowa drogi szybkiego ruchu nie zagrozi rozwojowi regionu, a wręcz przeciwnie - spowoduje, że obszary słabo skomunikowane będą lepiej dostępne m.in. dla turystów.

- S6 pomoże nam dobrze skomunikować tereny nadmorskie. Dzięki niej nad morze przyjedzie więcej turystów - mówiła na wtorkowej konferencji prasowej posłanka Platformy Obywatelskiej, Renata Zaremba.

Wicemarszałek Wojciech Drożdż zaznaczał, że towary drogą szybkiego ruchu będą przemieszczane w obu kierunkach, nie tylko w stronę wybrzeża wschodniego.

- Dzięki S6 tereny, które dzisiaj są "czarną dziurą" pod względem dostępności komunikacyjnej, uzyskają znacznie lepszą dostępność zarówno do Szczecina, jak i do Gdańska - mówił Drożdż.

Trasa S6 trafiła na rządową listę planowanych dróg ekspresowych. Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić pierwsze przetargi.

Według planów, w pierwszej kolejności powstać ma odcinek S6 od Goleniowa do Koszalina. To ok. 140 kilometrów.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty