Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Arkadiusz Litwiński domagał się od premier Ewy Kopacz programu wsparcia dla Pomorza Zachodniego, na wzór programu dla Śląska. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Arkadiusz Litwiński domagał się od premier Ewy Kopacz programu wsparcia dla Pomorza Zachodniego, na wzór programu dla Śląska. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Rządowa pomoc dla regionu będzie, ale nie wiadomo jaka. Lakoniczną odpowiedź na interpelację dostał od urzędników Ministerstwa Gospodarki poseł PO ze Szczecina, Arkadiusz Litwiński. Parlamentarzysta domagał się od premier Ewy Kopacz programu wsparcia dla Pomorza Zachodniego, na wzór programu dla Śląska.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Grażyna Henclewska poinformowała, że "instrumenty zaproponowane przez ministra gospodarki" będą mogły być stosowane także na Pomorzu Zachodnim.

Jakie to instrumenty? Na razie nie wiadomo, bo program dla Śląska dopiero powstaje. Prace trwają w trzech grupach: ds. społecznych i pracowniczych, pieniędzy europejskich oraz gospodarki i inwestycji.

To właśnie rozwiązania przyjęte przez tę ostatnią grupę mają być stosowane także u nas. Co z pozostałymi? Za wcześnie, by o tym mówić - czytamy.

Arkadiusz Litwiński zaapelował o pomoc dla województwa po tym, jak premier ogłosiła plan dla Śląska, gdzie trwa kryzys branży węglowej.

Zdaniem posła, Pomorzu Zachodniemu także należy się wsparcie, bo mamy gorsze wskaźniki ekonomiczne niż Śląsk, np. wyższe bezrobocie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty