Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Niedziela Palmowa. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Niedziela Palmowa. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Niedziela Palmowa to dzień w którym Kościół katolicki upamiętnia wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
To wyjątkowy dzień dla każdego wierzącego - mówił w programie "Religia na fali" ks. Wiesław Dyk.

- Niedziela Palmowa wskazuje, że budzi się wiosna wiary, bo idąc z gałązkami wskazujemy, że i my jako ludzie wychodzimy ze swoją wiarą na drogę przychodzącego Pana.

Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień poprzedzający zmartwychwstanie Chrystusa. - Rozpoczyna się Wielki Tydzień z Triduum Paschalnym, czyli dniami męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa - mówił ks. Dyk.

- W czwartek Jezus zasiada do stołu ze swoimi uczniami na ostatniej wieczerzy. Piątek natomiast jest dniem, kiedy czytamy Pismo Święte. Wielka Sobota jest to trwanie przy grobie Chrystusa. Wcześnie rano w niedzielę okazuje się jednak, że grób jest pusty, że Pan zmartwychwstał.

W związku z procesjami Niedzieli Palmowej zmienia się tymczasowo organizacja ruchu w centrum Szczecina.
To wyjątkowy dzień dla każdego wierzącego - mówił w programie "Religia na fali" ks. Wiesław Dyk.
Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień poprzedzający zmartwychwstanie Chrystusa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty