Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Załoga liczy ponad 40 osób, na trasie jej członkowie będą się zmieniać.
Załoga liczy ponad 40 osób, na trasie jej członkowie będą się zmieniać.
Śladem historycznych żaglowców popłynie szczecińska młodzież na jachcie „Stary” z kapitanem Maciejem Krzeptowskim. O 11:00 wyruszyła ze Szczecina wyprawa "Narwik 2015".
Załoga zapewnia, że jest przygotowana do wyprawy.

- Nie ma się czego bać - jacht jest sprawdzony, kapitan zaufany, a my damy radę. - Zaprzyjaźniliśmy się już z jachtem, ja już go myłem - mówią młodzi żeglarze.

Załoga liczy ponad 40 osób, na trasie jej członkowie będą się zmieniać. Jacht odbije od Bulwarów Odrzańskich. Celem wyprawy jest norweskie miasto Narwik, gdzie w 1940 roku walczyła Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich.

W tym roku mija 75. rocznica walk o Narwik i zatonięcia w jego pobliżu ORP „GROM”.
To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Żeglarski Szczecin - pierwszą była wyprawa „Islandia’2009”. Powrót do kraju planowany jest na dziewiątego sierpnia.
- Nie ma się czego bać - jacht jest sprawdzony, kapitan zaufany, a my damy radę. - Zaprzyjaźniliśmy się już z jachtem, ja już go myłem - mówią młodzi żeglarze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty