Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Dwuletni Tomek ze Świnoujścia chory na siatkówczaka leci do Stanów Zjednoczonych. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Dwuletni Tomek ze Świnoujścia chory na siatkówczaka leci do Stanów Zjednoczonych. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Dwuletni Tomek ze Świnoujścia chory na siatkówczaka leci do Stanów Zjednoczonych. Udało się zebrać wymaganą część kwoty, która pozwala na opłacenie pierwszej wizyty w klinice w Nowym Jorku.
Chłopiec w sobotę wylatuje z Polski, w środę czeka go konsultacja u doktora Davida Abramsona. Później powinien otrzymać pierwszą dawkę leku. Dzięki temu będzie miał szansę na wyleczenie oka.

- Wszystko dzięki pomocy wielu ludzi z całej Polski - mówi mama Tomka, Małgorzata Wojtkowiak. - Mamy wspaniałych przyjaciół, rodzinę, wspaniałe osoby nieznajome, które nas cały czas wspierają. Wiemy, że dzięki wam wszystkim to się uda. Doktor Abramson wyleczy Tomka i żeby już tylko w jego oczkach nie było łez, tylko ogniki szczęścia.

Zbiórka pieniędzy na leczenie trwa jednak cały czas - nadal potrzebnych jest prawie 400 tysięcy złotych na sfinansowanie terapii.

Całe leczenie chłopca w Nowym Jorku kosztuje prawie 1,2 mln złotych. W akcję pomocy dwuletniemu Tomkowi włączyły się m.in. gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zespoły Ira czy Piersi opublikowały w internecie filmy zachęcające do wpłat na konto chłopca. Dodatkowo w charytatywnym serwisie Allegro trwają aukcje, wśród nich m.in. możliwość wylicytowania prywatnego koncertu zespołu Piersi.
- Wszystko dzięki pomocy wielu ludzi z całej Polski - mówi mama Tomka, Małgorzata Wojtkowiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty