Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Kościół Rzymskokatolicki 1 listopada wspomina świętych i błogosławionych. Również tych, których nie zna, ale uważa, że cieszą się już szczęściem wiecznym.
Jest to więc radosny czas, choć w polskiej tradycji natomiast to czas zadumy i odwiedzania grobów bliskich zmarłych.

- Dzisiejsza uroczystość wskazuje na osoby, których Kościół nie wyniesie na ołtarze - mówi ks. Maciej Piotrowski z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. - To może być kochająca babcia, która oddała swoje życie za dzieci i wnuki. Była ciepła, serdeczna, nauczyła ich modlitwy i przekazała wartości. Wszyscy w rodzinie są przekonani, że ona jest święta, ale nikt nie będzie wspominał jej w Kościele z imienia i nazwiska jako świętą.

- To święto typowej radości - dodaje ks. Piotrowski. - Ta uroczystość jest próbą wspomnienia tych wszystkich dobrych ludzi, którzy jak wierzymy, są już w niebie.

W południe w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego rozpocznie się msza święta, po której przejdzie procesja modlitewna w intencji zmarłych. Również na nowym cmentarzu na Bronowickiej będzie można pomodlić się na mszy o 15.
Materiał Piotra Kołodziejskiego
Cmentarz Centralny w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Cmentarz Centralny w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty