Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stadion Pogoni Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Stadion Pogoni Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Miejska spółka Zakład Wodociągów i Kanalizacji rozmawia z bankiem na temat uwolnienia z hipoteki działki pod stadionem Pogoni - informuje skarbnik Szczecina.
Stanisław Lipiński uspokaja, że obciążona hipoteka nie jest przeszkodą w przebudowie obiektu przy ul. Karłowicza.

Kredyt, zabezpieczony hipotekami pięciu miejskich nieruchomości, w 2005 roku zaciągnął Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Dzięki temu ZWiK mógł zrealizować program poprawy jakości wody w Szczecinie.

Jak wyjaśnia Stanisław Lipiński, aby hipoteką obciążyć jak najmniej nieruchomości, wybrane zostały te o dużej wartości. Jednym z głównych kryteriów ich wyboru było to, czy są to grunty lub obiekty trudno zbywalne lub niezbywalne. Po negocjacjach z bankiem udzielającym kredytu, wybranych zostało pięć nieruchomości, w tym teren na którym obecnie znajduje się płyta boiska, szatnie, boisko treningowe i trybuny.

Skarbnik miasta kolejny raz zapewnił, że fakt ten nie wpływa niekorzystnie na przebudowę stadionu. Dodatkowo "ZWiK prowadzi rozmowy z bankiem dotyczące uwolnienia z obciążenia działki przy ulicy Mieczysława Karłowicza." Zabezpieczeniem kredytu ma teraz zostać majątek spółki, a sprawa powinna być rozstrzygnięta do końca roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty