Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W Świnoujściu będzie tablica pamiątkowa poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej. Prezydent miasta już zgodził się na wniosek Klubu Gazety Polskiej - informuje portal iswinoujscie.pl.
Szczegóły na razie nie są znane. Cytowany przez portal rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus stwierdził, że teraz sprawą tablicy pamiątkowej powinna zająć się rada miasta. Jej przewodnicząca czeka tymczasem na ruch prezydenta Świnoujścia. Według Joanny Agatowskiej, Janusz Żmurkiewicz powinien na przykład wskazać miejsce postawienia tablicy.

Jak czytamy we wniosku Klubu Gazety Polskiej, "wiele innych miast już to zrobiło": upamiętniło prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne osoby lecące do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku, wystawiając na przykład tablice, pomniki czy nazywając ulice, parki, bądź skwery.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty