Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Wigilia na statku PŻM. Fot. Archiwum Polskiej Żeglugi Morskiej.
Wigilia na statku PŻM. Fot. Archiwum Polskiej Żeglugi Morskiej.
Wigilia na statku PŻM. Fot. Archiwum Polskiej Żeglugi Morskiej.
Wigilia na statku PŻM. Fot. Archiwum Polskiej Żeglugi Morskiej.
Kucharz Marek Jaskólski. Fot. Archiwum Polskiej Żeglugi Morskiej.
Kucharz Marek Jaskólski. Fot. Archiwum Polskiej Żeglugi Morskiej.
Na Atlantyku, w drodze na Barbados albo w Zatoce Meksykańskiej - tak spędzą Święta Bożego Narodzenia marynarze szczecińskiego armatora. Na morzu jest około 1200 osób z 56 statków Polskiej Żeglugi Morskiej.
Niektórzy z marynarzy są w Europie, na przykład na Morzu Śródziemnym jest załoga statku m/s "Koszalin", który płynie z Ukrainy do Włoch.

Większość pracowników PŻM spędza jednak święta dziesiątki tysięcy mil morskich od domu. Załoga m/s "Raba" jest na Morzu Karaibskim płynąc z Nowego Orleanu na Barbados, a załoga m/s "Szczecin" w Zatoce Meksykańskiej.

Jak opisują marynarze, święta na statku, pod względem zachowania tradycji, wyglądają podobnie jak na lądzie. Podczas wigilijnej kolacji jest 12 potraw, jest sernik czy też makowiec. Na statku jest również choinka. Z kolei za pomocą internetu satelitarnego marynarze mają możliwość złożenia życzeń swoim rodzinom.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty