Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
ogłoszenie
Zobacz
autopromocja
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Nasz wynik zaskoczy komentatorów, to będzie dwucyfrowa liczba bliższa 15 procent niż 10 - takie prognozy dla PSL przed jesiennymi wyborami samorządowymi snuł w "Rozmowie pod krawatem" Jarosław Kalinowski.
Politykowi ludowców zadaliśmy pytanie o jego wpis na portalu społecznościowym - tam prognozował 15 procentowe poparcie, czyli mniejsze niż zaskakujący wynik PSL sprzed 4 lat. Wtedy było to 24 procent. Obecnie, według sondaży, ludowcy balansują na granicy progu wyborczego, ale Kalinowski wierzy w sukces samorządowców PSL

- Nie będzie to 24, nasza sytuacja jest dzisiaj trudniejsza, niż była cztery lata temu, ale wybory samorządowe zawsze są innymi wyborami, mniejszą rolę odgrywają tam szyldy. Nie mówię, że musi być to 15, ale śmiało będzie dwucyfrowa liczba, bliższa 15 niż 10. Zaraz po poprzednich wyborach samorządowych mówiłem, że oczywiście książeczka i numer jeden na pierwszej stronie nas premiowało, tak jak osiem lat temu premiowało PiS na Mazowszu - analizował Kalinowski.

Kalinowski "jest przekonany", że PSL uda się utrzymać pozycję w powiatach i gminach, a także sejmikach wojewódzkich. W Szczecinie ludowcy radnych nie mają, a w zachodniopomorskim sejmiku klub PSL liczy obecnie cztery osoby i współrządzi w koalicji z PO.
- Nie będzie to 24, nasza sytuacja jest dzisiaj trudniejsza, niż była cztery lata temu, ale wybory samorządowe zawsze są innymi wyborami, mniejszą rolę odgrywają tam szyldy. Nie mówię, że musi być to 15, ale śmiało będzie dwucyfrowa liczba, bliższa 15 niż

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty