Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Michał Jach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Michał Jach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
CBA w KNF, natychmiastowa reakcja premiera i szybka dymisja szefa instytucji Marka Chrzanowskiego - zachowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości, w tej sprawie, jest jednoznaczne i zdecydowane - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" poseł PiS Michał Jach.
Polityk zestawiał to zachowanie z tym, co działo się za rządów PO-PSL, gdzie, w ocenie Jacha, takie sprawy nie były wyjaśniane tylko "zamiatane pod dywan" - przykładowo afera Amber Gold czy miliardowe wyłudzenia VAT.

Jednocześnie poseł PiS podkreślał, że prezes Komisji Nadzoru Finansowego nie powinien się spotykać z osobą, na której ciążyły podejrzenia o niewłaściwe prowadzenie interesów. - Prezes Chrzanowski okazał się osobą nieroztropną, bo jeżeli idzie się na spotkanie z taką osobą, o której w prasie piszą dziwne rzeczy od wielu, wielu lat, to powinno się przewidzieć ewentualne skutki. Poza tym sposób rozmowy był co najmniej dziwny, a przynajmniej dyskredytujący urzędnika na tak ważnym i odpowiedzialnym stanowisku - skomentował Jach.

Michał Jach zaznaczył jednocześnie, że nie przesądza o winie Marka Chrzanowskiego. I podkreślał, że to premier rządu PiS - w odróżnieniu od poprzedników z PO-PSL - zarządził natychmiastowe wyjaśnienie wszelkich wątków tej sprawy przez prokuraturę i inne służby.
- Prezes Chrzanowski okazał się osobą nieroztropną, bo jeżeli idzie się na spotkanie z taką osobą, o której w prasie piszą dziwne rzeczy od wielu, wielu lat, to powinno się przewidzieć ewentualne skutki. Poza tym sposób rozmowy jest co najmniej dziwny, a

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty