Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Krzysztof Zaremba był gościem "Rozmowy pod Krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Zaremba był gościem "Rozmowy pod Krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Trzeba wiedzieć z kim" - tak w "Rozmowie pod Krawatem" koalicję Bezpartyjnych Piotra Krzystka z Koalicją Obywatelską w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego komentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.
Podczas pierwszej sesji sejmiku KO porozumiała się z Polskim Stronnictwem Ludowym, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i właśnie Bezpartyjnymi. Zdaniem Zaremby, to zła decyzja prezydenta Krzystka.

- W polityce jest tak, że ponosi się odpowiedzialność i tak jak skomentował to na Twitterze minister Brudziński, że wybrał koalicję z Nitrasem i Gawłowskim to ja bym dodał, że przychodzi też współodpowiedzialność za różne rzeczy, które są wyjaśniane - jak np. afera melioracyjna. To wybór Piotra Krzystka. Zobaczymy czy wyjdzie mu to na zdrowie, ja nie sądzę. Jak mówił Borowiecki w "Ziemi obiecanej" - "Trzeba wiedzieć z kim" - powiedział Zaremba.

W niedzielnej "Kawiarence Politycznej" Radia Szczecin Maria Ilnicka-Mądry z Bezpartyjnych podkreślała, że jej ugrupowanie nie jest w koalicji rządzącej i radni będą głosować tak żeby "służyć społeczeństwu". W 30-osobowym sejmiku największy klub ma Koalicja Obywatelska, dalej PiS, a trzyosobowe: Bezpartyjni oraz SLD-PSL.
Podczas pierwszej sesji sejmiku KO porozumiała się z Polskim Stronnictwem Ludowym, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i właśnie Bezpartyjnymi. Zdaniem Zaremby, to była zła decyzja prezydenta Krzystka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty