Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W środę dotychczasowa przewodnicząca klubu partii Kamila Gasiuk-Pihowicz wraz z siedmioma osobami - w tym z Piotrem Misiło - przeszła do klubu Koalicji Obywatelskiej. Tym samym klub Nowoczesnej przestał istnieć. Sytuację analizowali goście "Kawiarenki politycznej" Radia Szczecin.
Andrzej Radziwinowicz, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w Szczecinie oceniał sytuację w regionie jako stabilną.

- Koalicja Obywatelska ma się dobrze, widać to po Szczecinie. Tworzymy ją i w radzie miasta i w sejmiku; nie ma żadnych tarć, są konstruktywne rozmowy - zapewnił Radziwinowicz.
- A nie zabolało pana, działaczy lokalnych...? - dociekał red. Piotr Tolko.
- Jeśli klub traci swój status i staje się kołem, to na pewno to zawsze zaboli - przyznał Andrzej Radziwinowicz.

Jak mówił poseł PO Arkadiusz Marchewka: to nie jest wrogie przejecie.

- Po wyborach samorządowych, które okazały się dla nas pozytywne, udało nam się stworzyć największe kluby w radzie miasta i w sejmiku. Na pewno nie było to wrogie przejęcie; jesteśmy przekonani, że po pierwszym etapie, gdzie stworzyliśmy współpracę, wspólną listę, Koalicję Obywatelską powinniśmy dążyć do tego, by integrować nasze środowiska - zaznaczył Arkadiusz Marchewka.

Poseł Wolnych i Solidarnych Sylwester Chruszcz oceniał relacje wewnątrz Koalicji Obywatelskiej.

- To opowieść o dwóch wilkach i owcy, które głosowały: co będzie na obiad?! Takie trochę są relację między Platformą Obywatelską a Nowoczesną. Przewodniczący Schetyna jest wytrawnym graczem, zrobił szach-mat, ale to jest tylko z pozoru dobre dla Platformy. W przeszłości jednak więzy zostały zerwane w szeregach "opozycji totalnej". Czy PSL, Nowoczesna, SLD pójdą z Platformą? Myślę, że nie. W przyszłych wyborach pójdzie parę bloków. Był ostatnio sondaż, że jeśli cała opozycja się zjednoczy, to wygra wybory - analizował Sylwester Chruszcz.

Robert Stankiewicz, szef zachodniopomorskich struktur Solidarnej Polski nie wróżył Nowoczesnej sukcesu w nadchodzących miesiącach.

- Wszystko wskazuje na to, że Nowoczesna zjeżdża po równi pochyłej prosto w objęcia modliszki, jaką jest Platforma. Wiemy, jak kończy się obcowanie z modliszką, nie urażając tu Platformy Obywatelskiej. To zdecydowanie silniejszy klub, Nowoczesna w poprzednich wyborach miała być przeciwwagą dla Platformy, okazało się inaczej - zaznaczył Robert Stankiewicz.

Artur Szałabawka, poseł PiS krytycznie odniósł się do polityki wewnętrznej prowadzonej przez PO.

- Nie było to żadne zaskoczenie dla klubu Prawa i Sprawiedliwości: Platforma Obywatelska bardzo boi się Zjednoczonej Prawicy, wszystko robi metodami podkupywania - ocenił Artur Szałabawka.

Na sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała: - Jesteśmy jedną wielką, zgraną drużyną, która dała radę, przepłynęła przez wybory samorządowe i pozostała wierna sobie, swoim ideałom. Wierzę, że nie ma między nami osób nieodpowiedzialnych, które porzucają swoich partnerów i przyjaciół, że nie ma już wśród nas zdrajców.
- Koalicja Obywatelska ma się dobrze, widać to po Szczecinie. Tworzymy ją i w radzie miasta i w sejmiku; nie ma żadnych tarć, są konstruktywne rozmowy - zapewnił Radziwinowicz. - A nie zabolało pana, działaczy lokalnych...? - dociekał red. Piotr Tolko. -
- Po wyborach samorządowych, które okazały się dla nas pozytywne, udało nam się stworzyć największe kluby w radzie miasta i w sejmiku. Na pewno nie było to wrogie przejęcie; jesteśmy przekonani, że po pierwszym etapie, gdzie stworzyliśmy współpracę, wspól
- To opowieść o dwóch wilkach i owcy, które głosowały: co będzie na obiad?! Takie trochę są relację między Platformą Obywatelską a Nowoczesną. Przewodniczący Schetyna jest wytrawnym graczem, zrobił szach-mat, ale to jest tylko z pozoru dobre dla Platformy
- Wszystko wskazuje na to, że Nowoczesna zjeżdża po równi pochyłej prosto w objęcia modliszki, jaką jest Platforma. Wiemy, jak kończy się obcowanie z modliszką, nie urażając tu Platformy Obywatelskiej. To zdecydowanie silniejszy klub, Nowoczesna w poprzed
- Nie było to żadne zaskoczenie dla klubu Prawa i Sprawiedliwości: Platforma Obywatelska bardzo boi się Zjednoczonej Prawicy, wszystko robi metodami podkupywania - ocenił Artur Szałabawka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty