Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Goście niedzielnej "Kawiarenki politycznej". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Goście niedzielnej "Kawiarenki politycznej". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Propaganda sukcesu, przedstawienie twardych danych czy okazja do wytłumaczenia wzrostu podatków - w ten sposób sobotnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości komentowali goście "Kawiarenki politycznej" Radia Szczecin.
Paweł Bartnik - radny klubu Koalicja Obywatelska w Radzie Miasta Szczecin, nie chciał komentować konwencji. Wymieniał natomiast błędy, jakie jego zdaniem popełnił PiS.

- Celem tego rządu było wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. Działano wbrew zasadom, które funkcjonują w UE, czyli nie przestrzegano własnej konstytucji - powiedział Bartnik.

Skończmy z retoryką, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - odpowiadała Ewa Chmielewska ze szczecińskiego okręgu Porozumienia. - My jesteśmy w tej Europie, byliśmy i będziemy i nikt nas nie będzie z tej Europy wyprowadzał, a już na pewno nie ten rząd. Mało tego, ten rząd sprowadza Polskę do tego, że z Polską wreszcie za granicą zaczynają się liczyć.

Zdaniem Jakuba Kozieła z Kukiz'15 - PiS dostrzega, że podwyżki podatków, jakie rząd wprowadza powodują, że zwykły Polak się nie bogaci. - Coraz więcej osób, z którymi się rozmawia, zaczynają dostrzegać tę zależność. Ok, fajnie, dostajemy 500 plus, ale z drugiej strony z naszego portfela wyciąga się 700 minus - stwierdził Kozieł.

- To były trudne lata, ale zwycięskie - mówił Leszek Dobrzyński, poseł PiS. - Trzy lata zaznaczone nie propagandą sukcesu, gdzie moglibyśmy powiedzieć, jak wspaniale się żyje. Nie. To są trzy lata podsumowane konkretnymi liczbami i konkretnymi statystykami.

Liderzy PiS-u podsumowali trzy lata rządów. Władze partii mówiły w sobotę także o kierunku działań do kolejnych wyborów parlamentarnych. Szczegółowe programy, które będą realizowane w przyszłym roku, poznamy na początku przyszłego roku.
Paweł Bartnik - radny klubu Koalicja Obywatelska w Radzie Miasta Szczecin, nie chciał komentować konwencji. Wymieniał natomiast błędy, jakie jego zdaniem popełnił PiS.
Skończmy z retoryką, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - odpowiadała Ewa Chmielewska ze szczecińskiego okręgu Porozumienia.
Zdaniem Jakuba Kozieła z Kukiz’15 - PiS dostrzega, że podwyżki podatków, jakie rząd wprowadza powodują, że zwykły Polak się nie bogaci.
- To były trudne lata, ale zwycięskie - mówił Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

3 komentarze

Dla kogo zwycięskie? Misiewiczów? Różnych szefów KNF z nadania Pis? Na na pewno dla senatora od SKOKów! wszyscy się zrzucamy na 5 MILIARDÓW STRAT SKOKU WOŁOMIN (przypomnę Amber Gold to 800mln) a gość wyprowadził miliony dla siebie poprzez spółki zależne. Ale "wystarczy nie kraść"...

Chyba nawet czerwoni chłopcy tak się nie uwłaszczali na Polsce jak teraz Pis... Zwycieskie... Ależ tupet!
To Misiewicz i szef KNF zostali sklonowani? Nie wiedziałem. W aferę SKOK zamieszany był oficer WSI, nad którym parasol ochronny roztaczał Bronisław Komorowski. Do nieprawidłowości dochodziło w okresie, kiedy u władzy była PO. Chociaż 5 miliardów jest "niczym" wobec innej - vatowskiej afery PO. Tam ukradziono co najmniej 250 miliardów.
@Patriota

Co to za brednie??

Jaka afera VAT za PO? Jakie 250mld? Jakiś konkret? Zarzuty dla kogoś? 3 lata u władzy i nic. Weż chłopie się nie ośmieszaj...

A misiewicz to synonim działacza partyjnego zbijającego grubą kasę na państwowym stanowisku za to tylko że jest z jedynej słusznej partii.

A ze Skokami to mnie rozśmieszyłeś - latami PIS walczył jak lew żeby knf nie mial nadzoru nad skokami które sa tworem pisowskim. Jak wreszcie PO wymusiło nadzór to co się stało? Bandzior z nadania szefostwa SKOK mało człowieka nie zabił. A PIS mowi że nie zawsze bandzior bije tego złego....

Jak głupim i niegodziwym trzeba być żeby wierzyć albo mówić w takie rzeczy?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty