Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Wamba to teren plemion Samburu na zdjęciu wojownicy tego plemienia. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Wamba to teren plemion Samburu na zdjęciu wojownicy tego plemienia. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Umieralność wśród dzieci w okolicy Wamby jest wysoka. To efekt chorób i niedożywienia. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Umieralność wśród dzieci w okolicy Wamby jest wysoka. To efekt chorób i niedożywienia. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Manyatta - tak nazywają się chatki w których mieszkają ludzie z plemion Samburu. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Manyatta - tak nazywają się chatki w których mieszkają ludzie z plemion Samburu. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Ludzie w Wambie i jej okolicach żyją w bardzo skromnych warunkach. W domach nie ma prądu ani bieżącej wody. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Ludzie w Wambie i jej okolicach żyją w bardzo skromnych warunkach. W domach nie ma prądu ani bieżącej wody. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Będzie to polska placówka medyczna w Kenii - mówi profesor Jerzy Sieńko, chirurg i transplantolog z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach projektu Fundacji Harambee, który koordynuje szczeciński chirurg, do szpitala w Wambie w środkowej Kenii pojadą polscy lekarze. Tamtejszej placówce grozi zamknięcie, bo przyjmuje tam tylko jeden medyk.

Półtora roku temu profesor Jerzy Sieńko z grupą polskich lekarzy przez kilka tygodni pracowali w tej placówce w ramach wolontariatu.

- Doszliśmy do wniosku, że taka jednorazowa i incydentalna pomoc nie załatwia problemu zdrowotnego mieszkających tam ludzi. Stworzyliśmy projekt w którym przewidujemy, że do szpitala w samym centrum Kenii w miejscowości Wamba, będzie przyjeżdżało z Polski czterech lekarzy. Będą to ortopeda, ginekolog położnik, okulista i stomatolog - mówi Sieńko.

Gdy profesor Sieńko dał ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych o możliwości pracy w kenijskim szpitalu, w ciągu dwóch dni zgłosiło się 50 lekarzy różnych specjalności z całego kraju.

- Kenijczycy są narodem wysokiej kultury. Nie spotkałem się z nieprzyjemnymi sytuacjami, a byłem tam dwukrotnie. Mają zawsze poczucie wdzięczności wobec tego kto przyjechał z tak daleka, aby im pomóc - powiedział Sieńko.

Pierwsza ekipa lekarzy prawdopodobnie dotrze do szpitala w Wambie już we wrześniu.
Relacja Tomasza Duklanowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty