Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak przypomina, że Wielka Sobota w Kościele Katolickim jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak przypomina, że Wielka Sobota w Kościele Katolickim jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak przypomina, że Wielka Sobota w Kościele Katolickim jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. To ostatni dzień Wielkiego Tygodnia.
- Cisza wielkanocnej soboty to cisza adoracji Chrystusa w grobie, zjednoczenia z tym, który zstępuje nie tylko na ziemię, ale też do piekieł, by wyprowadzać wszystkich z niewoli śmierci, która jest skutkiem naszego grzechu. I wreszcie Noc Paschalna: wszyscy wierzący jesteśmy wezwani, by odnowić nasze przyrzeczenia, by raz jeszcze powiedzieć Panu Bogu "tak", Chrystusowi, który zmartwychwstaje i razem z nim powstać do nowego życia - podkreślił abp Wojciech Polak.

Katolicy w sobotę odwiedzają groby Chrystusa ustawione w kościołach. Liturgia wigilii paschalnej pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciech Polaka rozpocznie się w gnieźnieńskiej katedrze o godz. 20.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki będzie przewodniczył mszy świętej Wigilii Paschalnej w poznańskiej katedrze. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 22. W trakcie mszy osoby dorosłe przyjmą sakramenty chrztu, bierzmowania i komunii świętej. Liturgia jest połączona z tradycyjną procesją rezurekcyjną.
- Cisza wielkanocnej soboty to cisza adoracji Chrystusa w grobie, zjednoczenia z tym, który zstępuje nie tylko na ziemię, ale też do piekieł, by wyprowadzać wszystkich z niewoli śmierci, która jest skutkiem naszego grzechu. I wreszcie Noc Paschalna: wszys

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty