Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwa wielkie sprzątanie po zerwaniu umów z Energopolem Szczecin. Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił już pięć przetargów na dokończenie przerwanych prac.
Dwa z nich są w trakcie rozstrzygania. W czwartek poznaliśmy potencjalnego wykonawcę, który dokończy przebudowę północnego, wyburzonego już wiaduktu Węzła Kijewo. W piątek oddział otworzył koperty w kolejnym przetargu.

Chodzi o dokończenie prac na odcinku autostrady A6 między Rzęśnicą a Węzłem Dąbie - informuje rzecznik oddziału Mateusz Grzeszczuk. - Tam na tej jednej jezdni w stronę Szczecina, brakuje jeszcze warstwy ścieralnej nawierzchni, są do wykonania zjazdy, podłączenia, głównie roboty wykończeniowe - informuje Grzeszczuk.

Najniższą cenę 2 miliony 900 tysięcy złotych zaoferowała firma PRD Nowogard. W przygotowaniu są kolejne przetargi. Dlaczego jest ich tak dużo? O tym mówi już zastępca dyrektora oddziału Mariusz Mierzwa.

- Duża ilość przetargów wynika z tego, że chcemy, żeby te zadania były szybciej zrealizowane i również żeby było zdecydowanie więcej oferentów, co spowoduje większą konkurencyjność i może wpłynąć na obniżenie cen - informuje Mierzwa.

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych jest taka, że w tegoroczne wakacje powinniśmy już przejeżdżać dwoma jezdniami, a nie jak teraz - jedną.
Relacja Marka Borowca [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty