Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Radio Szczecin
Fot. Radio Szczecin
Mamy dowody na to, że informacje, które ujawniła prof. Agnieszka Popiela są prawdziwe i przedstawimy je przed sądem - powiedział Radiu Szczecin mecenas Zbigniew Bogucki, obrońca prof. Popieli.
Zaraz po wyborze na marszałka Senatu, prof. Agnieszka Popiela ujawniła, że gdy Tomasz Grodzki operował jej mamę, zapłaciła mu 500 dolarów. W środę otrzymała od Grodzkiego prywatny akt oskarżenia.

- Pani profesor podtrzymuje swoje stanowisko, podtrzymuje swoje słowa, jest w tym konsekwentna. Nie pozostaje nam nic innego jak dowieść tego przed sądem, ze te słowa polegały na prawdzie i taka sytuacja, o której pani profesor pisała na portalu społecznościowym po prostu miała miejsce - powiedział mecenas Bogucki.

Mecanas Bogucki dodał, że prócz aktu oskarżenia przygotowanego przez marszałka Grodzkiego, na prof. Agnieszkę Popielę wylała się fala hejtu i nagonka mediów sprzyjających "opozycji totalnej".

- Po tym wpisie płaci bardzo wysoką cenę za to, że się odważyła powiedzieć o rzeczach trudnych, o rzeczach, o których nikt do tej pory nie mówił i dopiero jej odwaga pozwoliła na to, że również inni poczuli się odważni i zaczęli mówić o okolicznościach, które ich spotkały - dodaje Zbigniew Bogucki.

Po wpisie prof. Agnieszki Popieli Centralne Biura Antykorupcyjne wszczęło śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin Zdunowo. Zbadanych zostało 13 zdarzeń korupcyjnych, a zeznania złożyło w tej sprawie prawie 30 osób.

Jedynego wywiadu, po opublikowaniu wpisu na Facebooku, profesor Agnieszka Popiela udzieliła naszej rozgłośni. 13 stycznia 2020 roku w rozmowie z Przemysławem Szymańczykiem potwierdziła wszystkie ujawnione w mediach społecznościowych fakty i okoliczności ich zaistnienia.
Nie pozostaje nam nic innego jak dowieść tego przed sądem, ze te słowa polegały na prawdzie i taka sytuacja, o której pani profesor pisała na portalu społecznościowym po prostu miała miejsce - powiedział mecenas Bogucki.
Dopiero jej odwaga pozwoliła na to, że również inni poczuli się odważni i zaczęli mówić o okolicznościach, które ich spotkały - dodaje Zbigniew Bogucki.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Jakoś sukcesów CBA w tej materii nie widać. Żeby udać, że coś robią, zajęli się Banasiem.
Halooo, Radio Szczecin, NIK prowadzi kontrolę w Prokuraturze Krajowej, a CBA jest w siedzibie NIKu, czy dla Was są to mało istotne informację?
W tym Radiu najważniejsze jest jak kogoś zmieszać z błotem a ci świadkowie to sobie mogą tylko pogadać gdzie byli wcześniej szukajcie dalej życzę sukcesów !
Jest mi obojętne, za co zostanie skazana, za pomówienie, czy korupcje Profesura na miare czasów.
z tego, co pamiętam, to śledztwo zostało wszczęte na podstawie doniesienia gdańskiego radnego PiS (Guzikiewicz chyba mu było), które złożył - jak sam informował - "Centralnego Biura Korupcyjnego" (sic!)
W świetle ostatnich informacji można by się zastanawiać, czy aby on nie wiedział czegoś więcej... ;))
Oczadziali komentatorzy-najsmutniejsze jest to ze bronicie lapowkarza tylko dlatego że reprezentuje anty...cokolwiek to znaczy-wielki żal macie za to jaki wybór dokonali Polacy. Obrazacie kpicie opluwacie itp takich którzy mają inne zdanie. To jest wasza tolerancja demokracja-żałosne.
Tyle razy w mediach padał argument, że profesor nikogo nie pozwał, więc coś musi w tym być, dlatego omawiany pozew jest chociażby ze względów wizerunkowych, a czas pokaże, co z tego wyniknie.
P.S.
Desperacja komentujących jest naturalna, ponieważ każdy broni zachowań, które są najbliższe jego sercu.
POPiSowe komentarze ;-D

plebs walczy lecz za głupi aby wiedzieć z kim ha ha ha ha ha ha

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty