Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Badanie molekularne do tej pory wykonywały dwa laboratoria w Warszawie; próbki były wysyłane przez kuriera, są to wymazy z nosogardzieli, badanie po prostu trwa... - wyjaśniał prof. Parczewski. Fot. www.pixabay.com/photo-2030262 (domena publiczna)
Badanie molekularne do tej pory wykonywały dwa laboratoria w Warszawie; próbki były wysyłane przez kuriera, są to wymazy z nosogardzieli, badanie po prostu trwa... - wyjaśniał prof. Parczewski. Fot. www.pixabay.com/photo-2030262 (domena publiczna)
Będziemy zadowoleni, jeśli wyniki testów zakażenia koronawirusem otrzymamy w ciągu 48 godzin - powiedział w Radiu Szczecin na Wieczór prof. Miłosz Parczewski, kierownik kliniki PUM na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.
Z powodu podejrzenia zakażeniem 200 dzieci z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach jest objętych kwarantanną. Dr Parczewski tłumaczy dlaczego testy tak długo trwają.

- Wynika to z tego, ze badanie molekularne do tej pory wykonywały dwa laboratoria w Warszawie; próbki były wysyłane przez kuriera, są to wymazy z nosogardzieli, badanie po prostu trwa... - wyjaśniał prof. Parczewski.

Dr Waldemar Aspadarec - ekonomista US, uważa, że to media wywołują nieracjonalny często niepokój. I że będzie to miało odbicie w ekonomii.

- Z całą pewnością branże związane z turystyką ucierpią. Jesteśmy bardzo zależni od gospodarki niemieckiej, która z powodu eksportu bardzo powiązana jest z Chinami. Jeśli ten problem będzie oddziaływał w globalnej skali, to z pewnością Niemcy ucierpią i w związku z tym Polska też ucierpi - analizował dr Aspadarec.

Wczoraj przed północą parlament przyjął rządowy projekt przepisów, które pozwolą skutecznie przeciwdziałać i walczyć z koronawirusem, jeśli ten zostanie potwierdzony w Polsce. Ustawa przewiduje m.in., że osoby chore na chorobę zakaźną albo osoby podejrzane o zachorowanie mogą podlegać obowiązkowej hospitalizacji.

Pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie pracy w formie zdalnej.
- Wynika to z tego, ze badanie molekularne do tej porty wykonywały dwa laboratoria w Warszawie; próbki były wysyłane przez kuriera, są to wymazy z nosogardzieli, badanie po prostu trwa... - wyjaśniał prof. Parczewski.
- Jeśli ten problem będzie oddziaływał w globalnej skali, to z pewnością Niemcy ucierpią i w związku z tym Polska też ucierpi - analizował dr Aspadarec.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty