Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prof. Maciej Drzonek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prof. Maciej Drzonek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
Politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego zwrócił uwagę, że w związku z pojawieniem się epidemii zmieniły się reguły kampanii. Jak dodawał, będą się pojawiały kolejne opozycyjne zarzuty wobec prezydenta Dudy, że występuje w mediach częściej niż inni kandydaci.

- Możemy odwrócić sytuację. Prezydent, w trosce o swoje zdrowie i swojej rodziny, mógłby zamknąć się w pałacu i wyrzucać tylko jakieś tłity wspierające wszystkich nas wokoło. Podlegałby wielkiej krytyce. To, co robi prezydent jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji - powiedział prof. Drzonek.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy powiedział w środę, że nie ma na razie przesłanek do przełożenia wyborów prezydenckich. Choć chciała tego część polityków opozycji w związku z pandemią koronawirusa.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna druga tura dwa tygodnie później.
Jak dodawał prof. Maciej Drzonek, będą się pojawiały kolejne opozycyjne zarzuty wobec prezydenta Dudy, że występuje w mediach częściej niż inni kandydaci.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty