Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych, w jednej mszy św. w kościele może uczestniczyć 50 osób. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych, w jednej mszy św. w kościele może uczestniczyć 50 osób. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się koronawirusa, trzeba, "aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę” - zwrócił się z apelem przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Czym jest Komunia św. duchowa?

Owoce komunii św. duchowej mogą być takie same, jak przy komunii św. fizycznie przyjętej w kościele.

- Komunia duchowa to absolutne pragnienie człowieka w stanie łaski uświęcającej, gotowość przyjęcia Jezusa do swojego życia - tłumaczy ks. Michał Mikołajczak.

O warunkach, które trzeba spełnić,aby móc przyjąć komunię św. duchową mówi ks. dr Paweł Płaczek, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

- Skutki komunii duchowej są takie same jak i komunii, którą człowiek wierzący przyjmuje w kościele, czyli stan łaski uświęcającej, intencja, prośba do Boga, by w darze duchowym zstąpił i stał się duchowym pokarmem - dodaje ks. Płaczek.

Zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych, w jednej mszy św. w kościele może uczestniczyć 50 osób.

W związku z epidemią przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zachęca do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych.

Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu m.in. na stronie Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty