Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Witold Waszczykowski. Fot. www.wikipedia.org / Karolina Siemion-Bielska
Witold Waszczykowski. Fot. www.wikipedia.org / Karolina Siemion-Bielska
Unia Europejska jest sparaliżowana, nie wyciągnęła wniosków z wcześniejszych epidemii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie oceniając działania organizacji w obliczu Covid-19.
Były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zwracał uwagę, że chociaż ochrona zdrowia nie należy do zadań Wspólnoty, to organizacja powinna reagować w oparciu o to, co już się w Europie działo.

- Przecież mieliśmy SARS, Ebolę, świńską grypę, ptasią grypę. Czyli instytucja taka, jak Unia Europejska powinna przynajmniej zbierać dane i doświadczenie, jak sobie radzono w takich sytuacjach, w różnych regionach świata. Tymi doświadczeniami dysponować i dzielić się z państwami członkowskimi. UE jest sparaliżowana w tej chwili. Nie wiem, jak w tej chwili funkcjonuje Komisja Europejska czy inne instytucje - stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

W ocenie Waszczykowskiego "wszystko zależy od ludzi". Europoseł podkreślał, że "obecne władze Unii nie stanęły na wysokości zadania". Państwa działają samodzielnie w walce z koronawirusem, bo widzą, że ze strony Brukseli nie przyjdzie żadna pomoc - mówił były szef MSZ.
Były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zwracał uwagę, że chociaż ochrona zdrowia nie należy do zadań Wspólnoty, to organizacja powinna reagować w oparciu o to, co już się w Europie działo.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Póki co ta żadna pomoc od unii to 32mld złotych dla Polski. Fajne nic. A co z naszymi przygotowaniami? Sejm już ma procedury do zdalnego głosowania? Tyle już było czasu od stycznia żeby się przygotować także pewnie już wszystko gotowe:)
Z epidemią najlepiej radzi sobie San Escobar , w którym nie odnotowano żadnych przypadków COVID-19 . Unia powinna brać przykład :-)
panie Witoldzie a może pan by zapytał swoich kolegów z rządu co zrobili :
1 Co rząd zrobił gdy dowiedział się o wirusie ( od stycznia 2020) ? , może jakaś rozpiska z działaniami rządu wg dat ????
2, Dlaczego w Polsce brakuje maseczek ochronnych ???, ludzie sami muszą je sobie szyć, czy to przekracza możliwości rządu PIS????
3. Co z działaniami służby zdrowia związanej z innymi chorobami??
4. Dlaczego został odwołany prezes Agencji Rezerw Materiałowych ??
5. Czy dalej macie państwo macie zamiar "opluwać" p.Owsiaka za to co robi dla Polaków w zakresie ochrony zdrowia?
6. Co z wyborami???( ile osób musi umrzeć , żeby panu guru zdecydował się je przełożyć ????)
7. Czy w czasie pandemii przekazanie 2 mld na TVP uważa pan za słuszne ???
Na pewno San Escobar wyciągnął wnioski. Wybory też się odbędą, bo Polacy muszą udać się do U R N !
I popieram to wszystko co napisał Obserwator. Nic dodać, nic ująć.
obserwator łosiu!
TAK TAK TAK ! ale łoś

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty