Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wybory uzupełniające na radnych w Chociwlu i Cedyni pod znakiem zapytania. Głosowania mają odbyć się za niespełna dwa tygodnie w niedzielę - 5 kwietnia.
Gminy jednak piszą do Krajowego Biura Wyborczego i Wojewody Zachodniopomorskiego
o przełożenie głosowania ze względu na pandemie koronawirusa.

W Chociwlu trzeba zorganizować wybory, bo jedna z radnych złożyła mandat. O jej miejsce biją się trzy panie: Kamila Buczek, Karolina Szczerba i Katarzyna Pietrzak. W głosowaniu mogłoby wziąć ponad 300 osób, ale zastępca burmistrza Chociwla Wojciech Majsakowski liczy, że głosowanie będzie przełożone.

- Bo kto poniesie teraz odpowiedzialność za ewentualne, nie daj Boże, zakażenia. Już jedna osoba zrezygnowała z komisji wyborczej - dodał Majsakowski.

W Cedyni wybory trzeba przeprowadzić po śmierci jednej radnej. O miejsce w radzie walczą Piotr Krupiński i Andrzej Henryk Mazur.

- W Cedyni okręg jest mniejszy niż w Chociwlu bo liczy ponad 200 wyborców, ale zagrożenie dla zdrowia wyborców jest zbyt duże - uważa burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. - Nic by się nie stało, gdybyśmy mieli przesunięte te wybory.

W poniedziałek komisarz wyborczy zdecydował o zawieszeniu terminu głosowania w Dobrej do odwołania, gdzie w najbliższą niedzielę miało odbyć się referendum w sprawie odwołania wójt Teresy Dery.

Jak poinformowało nas biuro prasowe wojewody "w kraju w związku z epidemią koronawirusa sytuacja jest bardzo dynamiczna - rozważana jest decyzja w sprawie ewentualnej zmiany terminu wyborów w Chociwlu i Cedyni".
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty