Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. facebook.com/TechnoparkPomerania/
Mat. facebook.com/TechnoparkPomerania/
Można pomóc dzieciom w nauce zdalnej lub osobom starszym - wystarczy oddać lub wypożyczyć niepotrzebny komputer. Sprzęt zbiera Technopark Pomerania, szczeciński serwis komputerowy N+ i Inkubator Kultury.
To z myślą o tych dzieciach, które nie mają własnego komputera w domu, a jest im on potrzebny do nauki.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek przyznał, że zgłaszają się do niego takie rodziny i zaapelował o pomoc do mieszkańców.

- Zapraszamy też wszystkie firmy, które być może mają gdzieś w magazynach sprzęt komputerowy, który pozwala korzystać z internetu. Aby zgłaszały się do Technoparku. Nasza spółka będzie to koordynowała. Jeżeli zgłoszą się dyrektorzy szkół, gdzie dzieci czy rodzice zgłaszają tego typu problemy. Czasami jest tak, że w domu jest jeden komputer, a jest dwójka czy trójka dzieci, więc w ten sposób możemy pomóc. Zapraszam do wsparcia - mówi Krzystek.

Trwa też zbiórka starych i używanych laptopów, którą prowadzi szczeciński serwis komputerowy N+ i Inkubator Kultury. To szansa na zdalną naukę dla uczniów, którzy nie mają komputerów i dla starszych osób na utrzymanie kontaktu z bliskimi.

Organizatorzy proszą o przynoszenie starego i nieużywanego sprzętu komputerowego. Technicy dokładnie go sprawdzą, wyczyszczą, w razie potrzeby naprawią i oddadzą uczniom, którym przyda się do nauki z domu. Komputery ułatwią również kontakt z bliskimi osobom starszym, które nie powinny wychodzić z domów z powodu zagrożenia koronawirusem.

O szczegóły można pytać pod numerem telefonu 691 401 232, można je też znaleźć na Facebooku na profilu N+ Serwis.

Szkoły w Polsce będą zamknięte do świąt wielkanocnych.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek przyznał, że zgłaszają się do niego takie rodziny i zaapelował o pomoc do mieszkańców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty