Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ministerstwo Zdrowia odnotowało kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w naszym województwie.
Godz. 21.38
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie poinformowała, że pierwszym nowym zakażonym z naszego regionu jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, który przebywa w szpitalu SPWSZ w Szczecinie. Drugą jest kobieta w średnim wieku z powiatu gryfickiego, która przebywa w izolacji domowej. A trzecią starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego, który także przebywa w izolacji domowej.

Godz. 21.25
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, w tym są trzy osoby z województwa zachodniopomorskiego.

Dotąd w naszym regionie potwierdzono 79 zakażeń, 1 osoba zmarła. W całej Polsce jest to 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godzina 14:30
Sanepid informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Pierwszym jest starsza kobieta z powiatu kołobrzeskiego, która przebywa w izolacji domowej. SARS-CoV-2 stwierdzono także u młodego mężczyzny z powiatu kołobrzeskiego, który przebywa w izolacji domowej. Trzecia chora to kobieta w średnim wieku z powiatu gryfickiego, która również przebywa w izolacji domowej. Dotąd w naszym regionie potwierdzono 76 zakażeń, 1 osoba zmarła. Od środowego poranka w Polsce odnotowano 109 nowych przypadków.

Godzina 7:00
To kobieta i mężczyzna w średnim wieku - oboje z powiatu gryfickiego - przebywają w izolacji domowej, a także kolejna kobieta w średnim wieku również z powiatu gryfickiego, ona natomiast jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Ostatnią zarażoną osobą jest mężczyzna w średnim wieku ze Szczecina. Jest on w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

W sumie w województwie zachodniopomorskim są zarażone 73 osoby - jedna do tej pory zmarła.

Jak podaje resort zdrowia, w kraju zmarły dwie kolejne osoby. To: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty