Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Bartłomiej Sochański. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bartłomiej Sochański. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bartłomiej Sochański w "Rozmowie pod Krawatem" radził politykom: - Warto wczytać się w orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zanim powie się o jego rzekomym upolitycznieniu.
Szczeciński prawnik podkreślał, że jego rolą jest bezstronne orzekanie, a ataki na Trybunał Konstytucyjny nie służą debacie publicznej.

- Myślę, że lepiej by było wczytywać się w orzeczenia Trybunału i na ich podstawie formułować jakieś oceny. Natomiast ludzie, którzy dzisiaj mówią o prawie - mówię o politykach w szczególności - formułują swoje oceny albo nie znając tych przepisów, albo tych orzeczeń. Tak po prostu jest wygodnie dla uzupełnienia narracji o tym, że nie żyjemy w państwie demokratycznym - skomentował Sochański.

Bartłomiej Sochański był między innymi prezydentem Szczecina czy konsulem honorowym Niemiec w Polsce. Po ostatnich wyborach samorządowych objął funkcję radnego miejskiego, był szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości - zrezygnował, gdy Sejm przegłosował jego kandydaturę jako sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
- Ludzie, którzy dzisiaj mówią o prawie - mówię o politykach w szczególności - formułują swoje oceny albo nie znając tych przepisów, albo tych orzeczeń. Tak po prostu jest wygodnie dla uzupełnienia narracji o tym, że nie żyjemy w państwie demokratycznym - skomentował Sochański.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Trzeba mieć co czytać... bo za dużo to nie pracuje ten trybunał... po co to Tobie człowieku na stare lata... uświadom sobie ze prawie do śmierci będziesz w politycznym rynsztoku... z którego nigdy się już nie wykręcisz...
Następny po Piotrowiczu i Pawłowicz do podnoszenia ręki !
No właśnie zobaczymy wkrótce jaki wyrok wyda TK ws. ustawy o głosowaniu korespondencyjnym . Wiadomo z art. 127 Konstytucji RP , że głosowanie musi m.in. być tajne a faktycznie będzie musiało być spersonalizowane. No chyba , że szeregowy poseł ustali co innego na obiadku z p. Przyłębską i wszystko będzie cacy :-)
nie zalewaj pan! Każdy ma oczy i uszy oraz własny rozum i widzi co Przyłębska z kumplami wyrabiają.
Chciałem przytoczyć merytoryczne argumenty (jak choćby K31/06, Kp3/09, K9/11), ale... szkoda sił i czasu.
Obłuda i hipokryzja środowiska PiS powodują, że każde ich oszustwo, łgarstwo i działanie niezgodne z demokratycznym prawem znajdą uzasadnienie, rozgrzeszenie i namaszczenie jako "patriotyczne".
Stary Morawiecki stwierdził to wprost:
Nad prawem jest dobro Narodu! "Prawo, które nie służy narodowi to bezprawie!"
To ewidentne ZAPRZECZENIE DEMOKRACJI.
Zapomniałeś Nowak jeszcze napisać, że "Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia".
Gratuluję dołączenia do elitarnego grona i zasiadania m.in. obok prokuratora ze stanu wojennego i członka PZPR (również wybranego dzięki pis) oraz nałogowej hejterki. Gdy myślałem że niżej upaść nie można, pokazuje mi pan jak bardzo mogłem się mylić!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty