Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
Specjalne śluzy dezynfekcyjne staną w pogotowiu i szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie.
Opracowali je dwaj lokalni mechanicy - Krzysztof i Bernard z Dąbia. Będą służyć personelowi walczącemu z epidemią. Do tej pory, takich urządzeń nie było.

Śluza wyglądem i rozmiarem przypomina nieco budkę telefoniczną.

- Na pomysł jej stworzenia wpadły prywatne osoby, które zgłosiły się do nas - tłumaczy dr Marek Lickendorf, neurochirurg dziecięcy ze Szpitala Zdroje w Szczecinie, który prowadzi Fundację Anioły lubią żywioły, oraz należy do Zachodniej Grupy Medycznej. - Dwóch fajnych mechaników, którzy zaprojektowali śluzę na terenie swojego przedsiębiorstwa. Podpatrzyli pomysł w Polsce i będą chcieli wstawić jako śluzy zewnętrzne do Pogotowia Ratunkowego i szpitala zakaźnego.

Ze śluzy na godzinę będzie mogło skorzystać około 60 osób. - Jest zasilana panelem słonecznym z akumulatorem i będzie rozpryskiwać w przejściu środek dezynfekcyjny po to, żeby ci ludzie wysiadając z karetki, mogli dezynfekować się wprowadzając pacjenta do szpitala czy po skończeniu pracy zdezynfekować się przed rozebraniem - wyjaśnia dr Lickendorf.

Pierwsze testy śluz - w pogotowiu - odbędą się na początku tygodnia.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty