Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Dariusz Wieczorek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Dariusz Wieczorek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Robert Biedroń się nie wycofuje, a Nowa Lewica namawia sympatyków do uczestnictwa w wyborach. Tak niech pokażą swój bunt wobec tego, co się dzieje - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Dariusz Wieczorek.
Szef partii w naszym regionie stwierdził, że - jak cała opozycja - chcieliby wybory przełożyć, ale nie mają większości. Zdaniem Wieczorka, "PiS na siłę kolanem przeprowadza wybory, a można było się z opozycją dogadać".

- Bez względu na to, kiedy te wybory będą i na podstawie jakiego prawa, będziemy namawiali naszych sympatyków do tego, by w tych wyborach uczestniczyli i zagłosowali na Roberta Biedronia i żeby w ten sposób pokazali swój protest i bunt przeciwko temu, co się dzieje, bo nie chcemy mówiąc krótko, oddawać pola walkowerem i myślę, że Prawo i Sprawiedliwość, jak się nie opamięta, to źle wyjdzie na tych wyborach - stwierdził Wieczorek.

Kandydat Nowej Lewicy Robert Biedroń wzywa do "stworzenia Ruchu Kontroli Wyborów, złożonego ze wszystkich przedstawicieli prodemokratycznych i konstytucyjnych sił".
Chce zwrócić się też do "organizacji międzynarodowych", by monitorowały wybory w Polsce.
Szef partii w naszym regionie stwierdził, że - jak cała opozycja - chcieliby wybory przełożyć, ale nie mają większości. Zdaniem Wieczorka, "PiS na siłę kolanem przeprowadza wybory, a można było się z opozycją dogadać".

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Dziwna taktyka - zamiast namawiać do pokazania poparcia dla swojego kandydata, jest namawianie do pokazania buntu.
Z drugiej strony, zabawne, że polityczni spadkobiercy reżimu komunistycznego namawiają do kontroli wyborów.
Jedno trzeba przyznać - w zwracaniu się do "organizacji międzynarodowych" totalna opozycja ma spore doświadczenie...
O tempora, o mores!
może lepiej powiedz, JAK zamierzacie kontrolować tych oszustów aby nie sfałszowali wyników głosowania???
Ponoć za przebieg głosowania wziął się Mariusz Kamiński i jego służby specjalne,
A wiadomo, że Kamiński był skazany za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne polegające m.in. na fałszowaniu dokumentów.
Więc doświadczenie już ma.
Sąd wówczas uznał, że akcja CBA była amatorszczyzną, naruszono prawo karne, ustawę o CBA i Konstytucję. Wówczas zdemaskował ich jakiś wójt, a jak będzie teraz?
@ Jan Nowak ... Nikt tak dokładnie nie przeprowadzi kontroli wyborów jak Lewica ; posiadają w tym bardzo duże doświadczenie, zresztą to chyba jedynie merytoryczny "opozycyjny "na dziś partner do dyskusji z PIS-em.
Pomijam fakt przez kogo został ten relikt Komuny "reaktywowany" na polskiej scenie politycznej tak więc wpisy typu "Jak zamierzacie..." proponuję sobie pominąć bo jak powiedział Pan "Poseł Wieczorek o wyborach: Nie chcemy oddawać pola walkowerem". Więc zastanów się w którą tarczę celujesz a w którą strzelasz !
Teraz już po fakcie z tym kontrolowaniem. Sasin wydrukował już karty z zakreślonym głosem na Adriana, poczta uzupełni pesele i wyśle do skrzynki. Jest po sprawie
Mówię wam wyprzedzicie KIDE BEJBE !!!!!!!
@Nomis - 30 lat po upadku komuny metody, narzędzia i ludzi owej dawnej komuny przejął i twórczo wykorzystuje PiS.
Bolszewicy, z Leninem, Stalinem, Berią i Dzierżyńskim byliby dumni z takich naśladowców i kontynuatorów! A i Goebbels miałby powody do uśmiechu...
Tak więc obecna Lewica jest dużo bardziej demokratycznym tworem niż kaczyści
@ Jan Nowak ...
Konstytucja ! Książeczka którą każdy -przed głosowaniem - otrzymał do skrzynki pocztowej... Cud !!
Wtedy Poczta Polska się "wyrobiła" ; dziś podobno nie , bo ... ma takich szans (?)!
Nie wiem , nie znam się ...zarobiony jestem ;)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty