Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jarosław Gowin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jarosław Gowin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Lider Porozumienia Jarosław Gowin powiedział, że próby kolejnego przesuwania terminu wyborów prezydenckich, to skrajna nieodpowiedzialność.
Jarosław Gowin, który był we wtorek w Tychach, apelował do opozycji o - jak mówił- "opamiętanie się".

- To dzisiaj próba pchania Polski w otchłań braku głowy państwa, bo do tego sprowadzałby się projekt przedstawiony dzisiaj w Senacie. Mówiąc szczerze, mam wrażenie, że w swoim dążeniu do upartyjnienia państwa niektórzy politycy, liderzy opozycji zaczynają przekraczać granicę śmieszności. Mam nadzieję, że się zreflektują - mówił Gowin.

Jedna z poprawek zgłoszona podczas posiedzenia senackich komisji stanowi, że ustawa o tegorocznych wyborach prezydenckich o mieszanym trybie głosowania miałaby wchodzi w życie z dniem 6 sierpnia 2020 roku. Dokładnie w tym dniu kończy się kadencja Andrzeja Dudy.

Zdaniem Jarosława Gowina, wybory prezydenckie powinny odbyć się najpóźniej 5 lipca. Lider Porozumienia zaapelował na Śląsku do poparcia w nich urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

Jarosław Gowin spotkał się w Tychach z regionalnymi liderami partii, aby omówić działania związane z kampanią prezydencką.
- Mówiąc szczerze, mam wrażenie, że w swoim dążeniu do upartyjnienia państwa niektórzy politycy, liderzy opozycji zaczynają przekraczać granicę śmieszności. Mam nadzieję, że się zreflektują - mówił Gowin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty