Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / jtronics80 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jtronics80 (CC0 domena publiczna)
Między innymi kosmetyczki, gastronomicy czy też fryzjerzy - wszyscy, których firmy w Nowogardzie ucierpiały w związku z pandemią koronawirusa mogą starać się o ulgę. Rada Miejska przyjęła we wtorek uchwałę w tej sprawie.
- Przedsiębiorcy mogą zostać zwolnieni z podatku od nieruchomości - mówi przewodniczący rady miasta Marcin Nieradka. - Niezbędne jest wprowadzenie takiej uchwały i niezbędna jest pomoc szczególnie dla małych i średnich firm, które najbardziej straciły na pandemii - dodaje Nieradka.

- Rada Miasta reaguje na sygnały od przedsiębiorców - mówi wiceprzewodnicząca rady Jowita Pawlak. - W gminie Nowogard sporo firm musiało zamknąć swoje działalności, szczególnie dotyczy to gastronomii i klubów fitness. To są też te drobne usługi, czyli fryzjerzy, kosmetyczki, czyli te branże, które ucierpiały najbardziej - dodaje Pawlak.

Dodajmy, że sesja rady miasta w Nowogardzie odbyła się w hali szkoły podstawowej numer 1 im. Tadeusza Kościuszki, aby spełnić warunki sanitarne.
- Niezbędne jest wprowadzenie takiej uchwały i niezbędna jest pomoc dla małych i średnich firm, które najbardziej straciły na pandemii - dodaje Nieradka.
- To są też te drobne usługi, czyli fryzjerzy, kosmetyczki, czyli te branże, które ucierpiały najbardziej - dodaje Pawlak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty