Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marcin Romanowski. źródło: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/marcin-romanowski
Marcin Romanowski. źródło: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/marcin-romanowski
"Poleciłem zbadanie zajęć z taktyki miejskiej. To próba wyszkolenia rodzimych zadymiarzy rodem z zachodu" - powiedział w "Rozmowie pod Krawatem" Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Stołeczny ratusz przeznaczył 3,6 miliona złotych na warsztaty z "taktyki miejskiej/ulicznej działania grupowego", które były prowadzone w ramach Społecznej Szkoły Antykapitalizmu, organizowanej przez Biennale Warszawa.

Ministerstwo Sprawiedliwości nie jest właściwym organem, ale zbadamy do jakiego podmiotu zgłosić sprawę i - w ramach przewidzianych prawem procedur - wyjaśniać - dodał minister.

- Tutaj rzeczywiście jest bardzo dużo wątpliwości czy nie mamy do czynienia po prostu z działalnością o charakterze bezprawnym, która jeżeli nie ma charakteru terrorystycznego, bo może nie ma, to przynajmniej ma charakter, który godzi w porządek prawny. Szkolenie ludzi, aby uprawiać bojówki jest czymś niewłaściwym i nielegalnym, więc musimy się temu przyjrzeć - podkreślał Romanowski.

Dyrektor instytucji Biennale Warszawa Paweł Wodziński, tłumaczył lokalnym mediom, że zajęcia nie służyły propagowaniu przemocy, a wręcz przeciwnie, "były warsztatami antyprzemocowymi i antydyskryminacyjnymi. Uczyły uczestników, jak bronić się przed agresją".

Biennale Warszawa, jak czytamy na stronie placówki, to interdyscyplinarna instytucja kultury, prowadząca działalność artystyczną, badawczo-naukową, edukacyjną oraz społeczną.
- Szkolenie ludzi, aby uprawiać bojówki jest czymś niewłaściwym i nielegalnym, więc musimy się temu przyjrzeć - podkreślał Romanowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty