Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Jeśli marszałek Tomasz Grodzki nie będzie robił obstrukcji w Senacie, polskie rodziny dostaną bon turystyczny 500 plus przed wakacjami - tak radny PiS Zbigniew Bogucki mówił o inicjatywie prezydenta.
Inicjatywa ustawodawcza Andrzeja Dudy ma być procedowana na następnym posiedzeniu Sejmu. - Trzeba powiedzieć, że ten bon 500 plus to jest dodatek, oprócz 500 plus, które rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził na każde dziecko, na wypoczynek. Co ważne, jest to bon dla każdego dziecka bez kryterium dochodowego, więc obejmie on około 6 milionów dzieci - powiedział Bogucki.

Wojewódzka radna Małgorzata Jacyna-Witt przedstawiła pomysł Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego o nazwie Samorządowy Bon Wojewódzki skierowany m.in. do seniorów.

- Proponujemy Samorządowy Bon Turystyczny w wysokości 1000 zł dla seniora, w ramach budżetu województwa. Oczywiście jesteśmy w stanie przedyskutować z panem marszałkiem i zarządem województwa dla ilu osób i gdzie. Proponujemy tutaj panu marszałkowi spotkanie. Mamy to dosyć dobrze przygotowane i opracowane - powiedziała Jacyna-Witt.

Radni dodali, że na bonach turystyczny szczególnie skorzysta województwo zachodniopomorskie, które ma jedną z największych baz hotelowych w Polsce.

W naszym województwie jest 138 tysięcy miejsc noclegowych z czego 64 tysiące to miejsca, gdzie nocować można przez cały rok.
- Co ważne jest to bon dla każdego dziecka bez kryterium dochodowego, więc obejmie on blisko 6 czy około 6 milionów dzieci - powiedział Bogucki.
- Mamy to dosyć dobrze przygotowane i opracowane - powiedziała Jacyna-Witt.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty