Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Polityk ludowców mówił, że powinniśmy budować bezpieczeństwo Polski wspólnie z sąsiednimi krajami. Jarosław Rzepa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Polityk ludowców mówił, że powinniśmy budować bezpieczeństwo Polski wspólnie z sąsiednimi krajami. Jarosław Rzepa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Budujmy bezpieczeństwo militarne w oparciu o Unię Europejską - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" radia Szczecin poseł PSL, Jarosław Rzepa pytany o wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.
Polityk ludowców mówił, że powinniśmy budować bezpieczeństwo Polski wspólnie z sąsiednimi krajami.

- Jestem za tym, żeby bezpieczeństwo Polski budować przede wszystkim tu w Europie, najlepiej wraz z sąsiadami - powiedział Jarosław Rzepa.

- Bezpieczeństwa militarnego nie jest w stanie w żadnym stopniu zapewnić Unia Europejska ani też dobre stosunki z sąsiadami. Jedynym gwarantem polskiego bezpieczeństwa militarnego jest Pakt Północnoatlantycki i Stany Zjednoczone. Chyba, że chce pan przystąpić do jakiegoś sojuszu militarnego ze Związkiem Radzieckim..., przepraszam: Rosją - dopytywał red. Przemysław Szymańczyk.

- Dla mnie wyjazd pana prezydenta Dudy jest elementem ratowania, tylko pytanie: czy pan prezydent Duda ratuje pana prezydenta Trumpa czy jest odwrotnie?! - pytał poseł Rzepa.

Prezydent Polski jest już w USA; po przylocie Andrzej Duda podkreślał, że jego wizyta w Białym Domu świadczy o tym, że Stany Zjednoczone traktują sojusz z Polską bardzo poważnie.
Polityk ludowców mówił, że powinniśmy budować bezpieczeństwo Polski wspólnie z sąsiednimi krajami.

5 komentarzy

A co miał innego powiedzieć, że "chłop potęgą jest i basta"? ;)
poziom pytań prowadzącego, a zwłaszcza nieznajomość współczesnej geografii politycznej, potwierdzają dobitnie brak stosownego wykształcenia do pełnienia funkcji.
O poziomie etyki nie wspominam. Bo jak tu mówić o czymś, czego brak?
@ Jan Nowak... Jak ty chcesz zapewnić bezpieczeństwo militarne bez NATO ??
UE nie ma własnej armii ; chyba że przyjmujemy model że Niemcy z Rosją budują NS2 po to aby po przerobieniu wszystkich czołgów na gaz w armiach UE ( i podziękowaniu NATO) Niemcy staną się jego głównym dystrybutorem gazu do tych armii ! Problem - również Niemiec - polega jednak na tym że kurek leży w Rosji. Trochę rozumiem Merkel i jej "miętę" do Rosji ; czego innego spodziewać się po Kanclerz wychowanej w NRD i będącej współpracownikiem STASI czyli KGB. Jak wiadomo bliższa ciału koszula i byłby to tylko problem niemców że tak sobie wybrali , gdyby nie fakt że są najsilniejszą gospodarką w UE a ich decyzje promieniują na pozostałych członków UE.
@Nomis - a z czego wyciągasz takie wnioski???
Ja przecież tylko stwierdziłem, że Szymańczyk jeszcze nie ma utrwalonej wiedzy o tym, że Związek Radziecki zniknął z mapy politycznej świata.
No bo przecież nie można go posądzać o taką chamską prostacką zagrywkę słowną w stosunku do zaproszonego gościa!
Może panu Szymańczykowi, w głębi ducha, marzy się dalej renesans tego Związku Radzieckiego? Talony, kolejki przed sklepami, państwo równe dla wszystkich (poza wierchuszka) też - taki PZPR bis obecnie przeżywamy :D

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty