Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Wyzwiska, awantury, ściąganie zabezpieczeń przez pasażerów - z tym wszystkim codziennie stykają się szczecińscy motorniczy i kierowcy komunikacji miejskiej.
Na niewiele zdają się komunikaty czy prośby - pasażerowie mimo nakazu nie noszą maseczek, nie utrzymują odstępu. Mimo oznaczeń taśmą, siadają na miejscach, których nie wolno zajmować - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" prezes Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Dąbie" Włodzimierz Sołtysiak.

- Taśmy te są zrywane, chowane. Jeżeli ktoś nie chce dbać o siebie, to niech dba o innych. Autobusy są codziennie odkażane, zamgławiane. Kierowca teoretycznie może odmówić przewozu, może wezwać różnego rodzaju służby, ale to naprawdę nie jest rozwiązanie. Próbujemy pomagać sobie wszyscy razem - przekonywał Sołtysiak.

Ostatniej doby padł rekord nowych zakażeń w naszym kraju - Covid-19 stwierdzono u 680 osób, jest wśród nich 15 mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.
- Kierowca teoretycznie może odmówić przewozu, może wezwać różnego rodzaju służby, ale to naprawdę nie jest rozwiązanie. Próbujemy pomagać sobie wszyscy razem - przekonywał Sołtysiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty